View Single Post
Staro 26.10.2016., 17:41   #445
GLUPAN
Premium
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Pula
Postovi: 223
Thumbs down

Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Ovako odoka ću lupiti samo da drugi kuler koji budeš kupovao ne bude Scythe. To onako potiho preporučujem svima koji me pitaju jer po mom iskustvu imaju najlošije izvedene sisteme ugradnje, počevši od low budget modela pa sve do ovih većih beštija, jednostavno uvijek nešto smeta. Bilo da je plastična kopča koju trebaš pritisnuti preblizu aluminijskim rebrima pa moraš s nekakvom pincetom to gurati i preznojavati se da ti slučajno ne sklizne i podereš malo po matičnoj, ili ima previše steznih elemenata...

Nakon iskustva s Cryorigom i Noctuom (nakon Scythea) ne idem više nazad

Razumijem tvoju muku, pred par godina sam i ja gubio živce zbog blesavog Scythea (Samurai ZZ točnije)...

Drago mi je da si uspio uz muku, tako je bolje
Ma bacio me u očaj,čovječe!

Rekoh sam sebi..eto ti ga na.. sad si bez kompa,dok ne platiš nekome da ti ga sredi -.-


Mislim da nema smisla da stavljam slike/videe i to..jer je onako i ovako ovo već prethistorija..što se IT svijeta tiče..


Uglavnom,backplate je dakle vidiljiv i šarafi su na njemu. S druge strane gdje je procesor su 4 rupe i neka njihova izvedenica ''matica'' koje bi se po pravilu samo trebale staviti gore i zavrnuti -.-


No,kad staviš hladnjak na sredinu..čak i uz samo jedan do dva namotaja..uz maximalnu snagu što sam imao,nisam nikako mogao staviti maticu po dijagonali -.-


Tako sam dva sata razbijao glavu..što da radim..probao ovako,onako i na kraju shvatio da će mi puno lakše biti ako izvadim MBO van iz kućišta,pa sam lijepo sve poslikao gdje što dođe i sve van,iako sam se i tako poprilično namučio da stegnem te matice..


Usput rečeno,videii s youtube-a su mi pomogli dosta..iako nije bilo 1155 socketa već samo za AMD proceve.


Kad sam MBO izvadio van...nije mi trebalo više od 10 minuta s čišćenjem baze hladnjaka i cpu po četvrti put -.-


Ukupno sam izgubio preko pet sati..


Uglavnom..slijedeći put bi mi trebalo max 1h da sve naštimam kako treba,osim ako ne kupim sve novo ili nešto treće..


I to je to.
__________________
Nikola
GLUPAN je offline   Reply With Quote