View Single Post
Staro 25.10.2008., 15:20   #94
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Sad sam tek prvi put pročitao ovo - autoru topica, svaka čast na vodiču, no samo bih jednu stvar ispravio - najbolje brušenje (šmirglanje, jel) jest vodoravno u istom smjeru sa pločom (papirom) najmanje finoće, pa okrenemo za 90° i onda sa finijim tako opet u istom smjeru, pa onda opet finija, i za još 90. Ugl, tako se bolje polira jer se skidaju brazde napravljene prethodnim struganjem. Da, sad će netko reći da se onda naprave u drugom smjeru, ali nije tako, jer kako se ide na sve finije, one se s vremenom anuliraju. A kružnim pokretima nikad ne dobijemo toliko ravno. Doduše, ljudskom oku razlike nisu vidljive ako se dobro napravi jendo i drugo, i iskreno, ne znam čini li to veliku razliku u temperaturi, no mikroporoziteti su na mikroskopu itekako uočljiviji kod kružnih pokreta. Kažem, ne znam jel to čini razliku i 1 stupanj, ali eto, ako ćete htjeti još analizirati strukturu materijala, onda se radi kako sma napisao. A druga stvar - za one koji ne znaju, ako nemate doma polir paste, polirati se moze i pastom za zube, onom bez granula

P.S.Ako je nekto rekao nešto slično, ispričavam se, nisam čitao nakon prve strane ništa više, lijen sam
ABuser je offline   Reply With Quote