View Single Post
Staro 26.09.2016., 22:37   #18
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ok... i na racun u banci ti sjedne HRK iz BTC i kako mislis pravdat oporeziv prihod deviznog iliti tekuceg racuna ili zbilja mislis da je to sitna cifra na mjesecnoj bazi da bi poreznicima proslo ispod oka ?

Naravno, BTC nije oporeziv medjutim sve sto "osvane" na nekom tekucem ili deviznom racunu je ! A onda ide dokazivanje porijekla novca itd.. itd.. u najboljem slucaju se nagoditi da to porezna strpa pod drugi dohodak npr slobodni umjetnik itd...

Banka nevezano o cifri koja ju zakonski obvezuje da odredjene transakcije mora prosljediti poreznoj moze to uciniti za bilo koji iznos ako im je sumljiv.

Porezna na godisnjoj osnovi vrsi provjeru transakcija banaka tako da random bez obzira na cifru povuce xx broj transakcija i onda to obradjuju...

Na stranu sama pomisao.... tezina rudarenja ce ostati konstantna cijelih 1g i nesto vise cak dok se cjeli setup ne isplati ?!?
nije banka nikakvi problem..t ose da opravdat

Nego koliko kosta vodjenje racuna ,mislim da je samo u splitu neka banka za bitcoin

Moze netko kad ulovi vremena slozit guide pa stavimo pod sticky sto treba sve napravit da nesrljamo bezveze.. I kako se novci prebace na racun

ja sam racunao godinu dana da bi bilo ok za vratit 3x 480 kartice. One u 1god nece izgubit puno na vrijednosti..lako se proda..pa da se prodaju i nakon 2 god. Ovo ostalo nije problem..treba najjeftinija ploca i procesor,obicni disk neki stari i stick rama



racunica: 3x 480 - cijeli komp to je 700w. znaci 24x700w - 16.8kw/h zaokruzimo 17.. od toga je niska tarifa 7kwh = 2.1kn i dnevna tarifa 9.8kwh=5.98kn sve skupa dnevna potrosnja komp 8.07kn

zarada po onom sto je shamanx napisao 3x1.8 = 5.8dolara x 6.65kn = 35.91kn

razlika 35.91-8.07 = 27.84kn dnevno


trosak investicije : 3x 480 + procesor + maticna + ram = cca 8000 kn / 27,84 = 287.35 = 288 dana

Zadnje izmijenjeno od: rock00. 26.09.2016. u 22:49. Razlog: racun nadopuna
rock00 je offline   Reply With Quote