View Single Post
Staro 05.01.2016., 23:47   #15
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Pogledaj si definiciju "PRa".

"pod uvjetima da grafa radi na 30% opterećenja i hladimo ju sa industrijskim ventilatorom promjera 1,20 m bit će TDP 140W"

Razlika medju grafama ima, no ako nisu napravili neke specifične stvari, razlika izmedju grafe A i grafe B će biti relativno zanemarive ako obje mogu povuć preko 60 FPS a limitirane su na 60 FPS (što je očito u ovome slučaju).

VSync ima upravo obratnu funkciju od onoga što ti misliš da ima. Ako ne vjeruješ poprati na svojoj grafi što se dešava ako limitiraš i ne limitiraš FPSove, sa opterećenjem, taktom i voltažama i po mogućnosti potrošnjom pa javi rezultate. Fala bogu s riva tunerom možeš iprobati u koracima od 10 FPS, od 30 naviše. Ako NE limitiraš FPSove, veći "stock" taktovi i voltaža ulaze u igru za veću potrošnju uz naravno više FPSova.

Da, sve je to praksa, netreba nikakva teorija, posebno ironično da ti možeš to sam isprobati u praksi a tu teoretiziraš ;P

Kako rekoh, morat ćeš biti malo maštovitiji za teoriju zavjere od "koristili su grafu A a ne B"
Vidim da ćemo tjerati filozofiju

Prvo - U ovom je slučaju riječ o tome da su obje grafe sa uključenim vSyncom kako bi se sakrila razlika u performansama. To je ono što si očito propustio kada sam pričao o utjecaju vSync-a u ovom slučaju.

Drugo - Limitiranje FPS-a, vSync, ali i sam Power limit sam detaljno istestirao u posljednjih godinu-dvije i apsolutno sam siguran da Power Limit ima utjecaja na potrošnju. Zato trenutno vozim 980Ti na 60°C nakon višesatnog loada (naspram 85°C po većini recenzija), te uz znatno nižu potrošnju od one u tim istim recenzijama.

Treće - utjecaj Power Limita postoji, čak i uz uključen vSync, Frame Limit ili štagod već, jer direktno utječe na voltažu na GPU čipu, što pak direktno utječe na potrošnju GPU-a.

Četvrto - potrošnja samog GPU čipa direktno ovisi o naponu na njemu, te je stoga iznimno glupo i besmisleno stavljati u istu rečenicu "istinitost TDP-a" i potrošnju klokanih nereferentnih kartica. Zaista ne znam kako da ti jednostavnije postavim tu korelaciju.

O teoriji zavjere ne bih znao, ali zato znam da proizvođači vrlo često prikazuju "prilagođene" informacije vezane za svoje proizvode. Ako to još nisi shvatio onda ti ja tu ne mogu pomoći


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Vuče vuče, cca 120-140w, imaš recenzije (i na PCE). Nemoj me uzeti za riječ ali mislim da je to najgora maxwellica po pitanju performance per watt. Zato su je vjerojatno i uzeli za usporedbu
Isto tako postoje recenzije u kojima ta grafa "in game" troši 90-100 W

OPET ponavljam, vrlo je bitno koji model grafe se gleda kada se uspoređuju podaci poput potrošnje, te na koji način je mjerena ta ista (iz zida ili na samoj grafi), jer razlike znaju biti osjetne, kako u performansama, tako i u potrošnji.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 05.01.2016. u 23:58.
dh41400 je offline   Reply With Quote