View Single Post
Staro 27.08.2012., 22:38   #132
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa ovako, i ja bih mogao reci da su tvrdnje kako je "sve iznad 1920x1080 na 27" nakaradno" price za malu djecu, ali kako je to stvar misljenja, i najvise udaljenosti od monitora mogu samo iznositi cinjenice a to je da 27" 1080p monitori imaju najvece piksele. Nekome to mozda odgovara, netko mozda zeli drzati monitor dalje od uobicajene udaljenosti, ima slabiji vid, ili ga mozda korisiti kao i TV ali u tom slucaju po mom misljenju bolje je ubosti onda nekakav 26" TV sa IPS panelom. I dalje stojim iza toga da je 27" TN najgori izbor. Ne zato sto su nuzno smece nego zbog ostalih dostupnih opcija.
Ne razumijem zašto je loše imati najveći ponuđeni piksel na monitoru. Meni je veličina piksela na ovom monitoru ogroman plus. Moj vid je odličan znači ne nosim naočale i monitor je na "normalnoj" udaljenosti.Što nije logično ako je veći piksel da manje umaraš oči te da je to bolje za dugotrajniji rad.

Imao sam jedno vrijeme 22" monitor sa 1680x1050 rezolucijom pa nakon njega 22" sa 1920x1080 rezolucijom i moram reći da mi je to bio šok i napor za oči. To je bio jedan od razloga prelaska na 27" TN monitor i zato sam i išao na što veći piksel na ekranu jer ne razumijem što ja to dobijem u radu sa manjim pikselom osim većeg napor za oči.

Isto tako da kupujem TV ne bih gledao dijagonalu ispod 37" jer je to po meni neki minimum pogotovo s obzirom na današnje cijene.
Verbum je offline   Reply With Quote