Tema: Xbox 360/One
View Single Post
Staro 24.10.2015., 02:02   #105
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Vidim da je tema jako živa

Razmišljam o kupovanju konzole u neko skorije vrijeme i više naginjem prema Xboxu, ako zbog ničeg drugog, onda zbog Xbox controllera te možda malo zbog Halo serijala i toga što će Rise of the Tomb Raider za Xbox izaći mnogo ranije nego za PS4. Kako svijet konzola nisam previše pratio skoro čitavo desetljeće, imam par nejasnoća, pa bih bio zahvalan ako netko ima vremena, volje i znanja da odgovori na par pitanja:
  1. Nije mi baš jasan koncept Xbox Livea... Kupio bih konzolu isključivo zbog igri. Ne zanimaju me nikakve druge mogućnosti tipa Skypea, streaminga, gledanja filmova, slušanja glazbe, povezivanja s kompom i sl. Da li mi u tom slučaju uopće treba Xbox Live, tj. da li bi i kako na mene nekako utjecalo to što nije supportan u Hrvatskoj? Pročitao sam ono što je napisano na prošloj stranici, ali je dosta staro, pa ne znam je li bilo kakvih promjena.
  2. Konzolu planiram spajati na Dell U2415, koji je 16:10 monitor. Mogu li na neki način biti siguran da ću imati mapping 1:1 i blackbarove? Blackbarovi su mi sasvim u redu, ali vertikalno razvučena slika nije.
  3. Ima li negdje u Hrvatskoj za kupiti adapter da mogu koristiti bilo koje slušalice ili headset? Gledao sam na nabava.net, ali nisam ga našao.
  4. Na nabavi sam vidio da neke konzole imaju u nazivu Xbox One EU 2015? Da li mi je to bitno ili je sasvim svejedno?
  5. Čitao sam da postoji mogućnost da se kupi produljeno jamstvo. Je li to možda dostupno i kod nas?
  6. Kako to da su na stranicama za prodaju cd keyeva cijene keyeva za Xbox One često niže o odnosu na cijenu Steam/Uplay/Origin keya za istu igru? Doduše, gledao sam samo za par igri i to samo na G2A.
  7. Je li uopće moguće (bilo gdje u svijetu) kupiti Xbox koji bi u pakiranju imao wired controller? Bez nekog posebnog razloga, oduvijek sam imao neku averziju prema bežičnoj periferiji.


EDIT: Našao sam podatak da moj monitor ne podržava 1:1 pixel mapping, što znači da bi slika bila razvučena, pa mi kao opcija ostaje spajanje na TV ili da kupim 16:9 monitor.

EDIT 2: Zagnjavio sam ekipu na Xbox Supportu i dobio odgovore na pitanja te na kraju zaključio da mi se Xbox One ni najmanje ne isplati kupovati te je bolje da se i dalje držim PC-a ili gledam PS4.

Zadnje izmijenjeno od: KhongLo. 25.10.2015. u 20:28.
KhongLo je offline   Reply With Quote