View Single Post
Staro 04.08.2019., 23:47   #958
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
windowsi mi se ne dizu ni pri 4125 Mhz (all core)
sto je zanimljivo, jer sam uredno vrtio CB na 4100 pri dosta nizim postavkama

tako da u manirama disca zakljucim, da oni koji kukaju da imaju samo 4,15 , bolje da sute
-->
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Evo, probao sam i ja gdje je limit moje 3600-tice.

Treba imati na umu da je to najjeftiniji Ryzen 3xxx i realno je bilo očekivati da će to biti najlošiji komadi sa wafera.

Kako su išle one reklame, biramo samo najbolje dijelove voća za naš jogurt , tako možemo zamisliti bosonogu AMD djevojku kako na nekoj livadi stavlja najbolje komade procesora u jednu košaru, a ove ostale baca po travi i na kraju šalje Discu

Dakle, ovako može raditi normalno, na 1,33V (nije mi se dalo duže stressat). Temperature pristojne.



Za 4300 je bilo potrebno čak 1,43V. Na 1,42 se sruši nakon par sekundi testa. Ali iz priloženog se vidi da su temperature jednostavno previsoke na ovoj voltaži tako da sam brzo prekinuo test. Možda sa nekim ekstremnim hladnjakom, iako sumnjam da bi se isplatilo.


https://valid.x86.fr/ifudpt





Ja na 3600 gledam kao na 8700k sa bonusom od 200 EUR-a koji ti ostane u džepu, tako da svakako ne bih preporučio da se ne kupuje.
Gledano po nekakvoj "isplativosti", 1600 ili 2600 su vjerojatno i bolje kupnje.

LoL , previsoke temp , trazim i gledam i ne vidim, gdje ?
Ja sam fore radi isao sad probati pri 1,387V, LLC extreme, sta cu dobiti kao max... --> windowsi mi se ne dizu ni pri 4125 Mhz (all core)
sto je zanimljivo, jer sam uredno vrtio CB na 4100 pri dosta nizim postavkama

tako da u manirama disca zakljucim, da oni koji kukaju da imaju samo 4,15 , bolje da sute
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.08.2019. u 23:52.
Eladio je offline   Reply With Quote