View Single Post
Staro 21.10.2020., 19:16   #2670
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Meni kroz stakleni prozor gleda direkt u repetitor, nemam prepreka između / Hm, a koliko mene zrači doma ta bazna, da možda stavim alu foliju na glavu?
Pa iskreno receno ja bi na tvom mjestu bio bar malo zabrinut. Nije problem 800MHz zracenje jer je amplituda vala jos "velika" tj. u granicama valne duljine za odasiljace tv programa no.., ti dobijas -59dBm
na 1800Mhz sto sada prvi puta vidim, to nije problem dobiti na 800MHz ali na 1800MHz sam najmanje vidio -69dBm ali prepostavljam da je to zato jer je "moj" odasiljac +60m koliko je silos visok. Inace po
prostoriji pokrivanja signalom sa odasiljaca, 800MHz pokriva i po 2-3 kilometra udaljenost no prostorije pokrivanja sa 1800MHz su oko 1000-1500m a cesto i manje jer 1800MHz slabije prolazi kroz zidove
i opcenito se losije siri nego 800MHz signal. S obzirom da pri plafonu sobe i dalje se vrtim oko -76dBm za 1800MHz i da -69dBm mogu dobiti tek na tavanu tj. na 3m visljoj visini nego kad stojim u kuci bilo gdje,
rekao bih da sam bar sto se tice 1800MHz signala u onoj donjoj prostoriji pokrivanja, znaci finog signala imam radi blizine ali sam definitivno u sjeni od full moguceg prijema jer ni na 5m visine od tla ne mogu dobiti
manje od -69dBm jer je odasiljac oko 60m visine. Tih -76dBm dobija vjerojatno i netko na 1km od odasiljaca a da je recimo na 2-3 katu zgrade... dakle 1800MHz me zraci ali slabasno vjerujem.

Jednostavno sam preblizu za taj full snop koji nije isti i ne siri se isto kao onaj za 800MHz, da je "nizji kut" onda bi zavrsavao vec na 500m a tako se antene ne postavljaju, da pokrivaju tako mali prostor. E sad kod tebe to
phici full snagom izgleda jer ti je odasiljac nizi ili si ti vislje, sta god ali ja ne bih mirno spavao, nisam pobrornik teorija zavjera ali brate tebe zraci omanja mikrovalka na 300m full snagom
Ili bi selio ili alu-folija oko kuce pa stiropor izolacija preko toga a i na plafon bi folija isla, neki cosak kuce bi ostavio "slobodan" i tu bi drzo router i na zid znak radijacije
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote