View Single Post
Staro 15.04.2012., 13:12   #84
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Fora kod vecine slicnih prezentacija, a vjerujem da nije svima strano, da su neka vrsta planirane stimulacije za grupne susrete. Sjecam se dobro prvih Kirby prezentacija i projeciranih cijena u kucnim aranzmanima, te onih koje sam provjerio, kad bi ga recimo isao samostalno uzeti preko dilera iz vana. U ovom slucaju nije bila boljka carina/deseta ruka, vec bas planirano debelo dizanje cijene zbog nacina na koji se prodaje.

Prva stvar na koju racuna prezenter je da destinacija prezentacije, odnosno domacin, pozove sto vise poznatih lica oko sebe, da zajedno vide sto se nudi. U slicnim atmosferama poznatog prostora, nevjerovante prodaje se mogu ostvariti po artiklu: masazne fotelje po 50% i vise skuplje od bilo koje ponude iz ducana. Kojekakvi robot kuhinjski mikseri koji prelaze bez problema iznad 500 jureka, dok se identicni ekvalenti nalaze u prvom centru ispod 1000 kn. Kojekakvi madraci/jastuci/setovi koji svi imaju prve ekvivalente u svakom boljem centru. Jedino kostaju ponekad od 50% manje ili jos nize od toga.

Ovo pricam bas na konkretnim primjerima koje sam vidio, odnosno, slusao price otreznjavanja ljudi, koji jos dok otplacuju rate, uvidjaju kad zele prodati iste stvari, da ih nitko ne zeli kupiti! Osim bas "imenih" proizvoda, najvecih broj proizvoda nikad nema konkretno ime proizvodjaca. Vec su "tvornicki" modeli koje oni dobivaju kao "ekskluzivne" uredjaje i daju po izuzetno "niskim" cijenama. To je cesta formulacija, kad se medju najcescom metom (zenama) nadje netko znatizeljniji i ne vidi nigdje naziva robnog imena. Domena proizvodjaca obicno ne postoji, vec se pojavljuje kroz mreze prodavaca.

Ne aludiram da su svi losi proizvodi zbog toga, samo, na spomenuti nacin, daleko lakse ostvaruju iluziju kod kupaca njihove vrijednosti. Oglasi su puni takvih artikala u kojima ljudi brzo shvate zasto ih malo tko zeli platiti po cijeni njihove izvorne kupovine. Neke stvari je nemoguce prodati bez kucnih prezentacija. Ironija je da te doma netko moze tako lako stimulirati, ali to je zbilja stara i prokusana metoda kod velikog broja ljudi.


Pospan jucer nisam zavrsio misao.

Kirby namjerno spomenuh kao paradoks dvojakog primjera koji ide u krajnost. Dok je njegova kvaliteta neuptina i zasigurno ga pozicionira na sami vrh, u isto vrijeme, ozloglaseni je primjer starinskog nacina prodaje. Nacin koji je stariji od pedesetak godina i prvenstveno se bazira na izravnoj prezentaciji/prodaji u domu novih vlasnika. Na sve nacine eksplicitno negiraju garanciju ako je kupljen s eBay-a ili drugog vlasnika. Iskljucivo tri dana daju povrat novca i vracanje usisavaca. Postoje cak i pravni savjeti (pogledajte ako ne vjerujete) kako se gradjani mogu zastiti od agresivnih Kirby prodavaca. Preko bare su uz rame s auto dilerima po ozloglasenosti nametljivog pristupa prema kupcu kojeg zele motivirati za kupovinu. Jedan od slicnih primjera, a ima ih za tjedan dana citanja :

How to return a Kirby vacuum cleaner or anything else that's too expensive (2010)

...

Jednom probao (poslušao ) tu prezentaciju i nikad više- Nema hebene šanse da kupim nešto od nekog kog mi se reklamira agresivno , imperativno , sa neprestanim cerekanjem , da ne kažem k....čevito. I ond uz glupi smješak kaže "pa nije tih 30 000 kn puno , zamislite kolika je to ušteda tokom godina".. I da dođe 28 kn ne bi uzeo taj Rainbow uz takve "prezentacije". I još sam ih poslao u onu stvar kad su me nazvali ,(po treći put!!! nakon prezentacije , premda je jasno bila vidljiva moja "oduševljenost" istom da me pitaju o dojmovima i da li bi im mogao nekog preporučiti za daljnje prezentacije ..) uglavnom ,uz takav retardirani pristup radije koristim "rudi čajavec" iz 1977.
  Reply With Quote