View Single Post
Staro 12.10.2017., 14:53   #1864
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Nisi razmišljao nešto sam složiti? Doduše s toliko diskova sam NAS i nije najveći trošak
Ma jok, nikakve home/mix solucije sa free nas i xpenology na kompovima mi nisu zanimljive, to je sve puno zezancije a manja sigurnost i veca problematika. Osim toga kompovi mi trebaju za graficke/render slaveove pa mi nije prakticno nakalemit jos jedan komp samo za to, a kao sot i sma kazes za 8 diskova to vise ni nemoze biti malo kuciste a rackmount nema gdje montirati, bar za sada,

Razmisljao sam da prebacim nesto opreme u podrum ali muci me problematika onda sto trebam kupovati jos UPSova (a vec imam tu sad u radnoj sobi 2 komada APC, jedn 3000 V/A i jedan 2200 V/A) i dodatne peripetije oko switcheva, kabliranje, busenje zidova.......

U biti sad imam slozeno Synology DS-1817+ sa 8*8TB (Raid 6 BRTFS) za live backup/server/mediacenter/cloud/upload-download FTP.... i jos offline backup je Synology DS-415+ sa 4*6TB (Raid 5 EXT4) - za slucaj ransomwarea ovaj je offline dok ne radim automatski backup 1 mjesecno (budem mozda prebacio na svakih 15 dana, moram jos vijdeti kolko mjesnco generiram podataka)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote