View Single Post
Staro 31.08.2022., 11:32   #5
Estarriol
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Radi se AMD ryzen 9 5950x Tray. Na računu i piše 12mj i zato pitam što ima veću pravnu valjanost, zakon o zaštiti potrošača ili račun?

Koliko sam uspio istražiti, nema nekog konsenzusa, a opet nije baš da se radi o kikiriki iznosu pa da mogu samo pustiti....

Evo što kaže EU direktiva pa slijedom toga moj upit ovdje:

Q: Računalo koje ste kupili prije godinu dana više se ne može pokrenuti. Trgovac se slaže da je riječ o neispravnom proizvodu, ali ga odbija besplatno popraviti jer jamstvo proizvođača vrijedi samo jednu godinu. Što možete učiniti?
Jamstvo na koje se trgovac poziva komercijalno je jamstvo koje proizvođač nudi za vaše računalo. Ono međutim nije povezano s vašim zakonskim jamstvom, koje je obvezujuće za trgovca i vrijedi dvije godine.

A : Ako trgovac potvrdi da je računalo neispravno, mora ga besplatno popraviti ili vam vratiti novac. Trgovac mora riješiti probleme s proizvođačem. Ako od trgovca ne dobijete zadovoljavajući odgovor, možete se obratiti europskom potrošačkom centru u svojoj zemlji ili onom u zemlji u kojoj ste kupili računalo.

Zadnje izmijenjeno od: Estarriol. 31.08.2022. u 11:40.
Estarriol je offline   Reply With Quote