View Single Post
Staro 31.08.2022., 11:00   #1
Estarriol
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Skraćena garancija na procesor

Pozdrav ekipa, imam jedan problem pa me zanimaju iskustva i/ili moguća rješenja istog.

Kupio sam prije godinu i pol novo računalo preko jedne naše IT trgovine. Računalo su oni složili, ja preuzeo i sve je bilo divno i krasno do prije par tjedana dok mi računalo nije prestalo raditi (nije bilo slike). Odnio sam ga na servis prodavatelju koji su otkrili kako je umro procesor i da su ga poslali na reklamaciju.
Nakon par tjedana zovu me iz trgovine da mi kažu da je reklamacija odbijena zbog isteka garancije. Pogledao sam račun i skužio kako mi je procesor imao navedenu garanciju na računu od samo 12mj. Kako su sve ostale komponente imale 24-36mj garancije, to mi je jednostavno promaklo. Gledam sada taj isti procesor i vidim da je garancija u svim trgovinama minimalno 36 mj.

Moje pitanje glasi: imam li mogućnosti (uporište) da se žalim na tu garanciju od 12 mj, s obzirom kako bih prema zakonu imao pravo na minimalnu garanciju od 24 mjeseca? Je li to uopće primjenjivo u ovom slučaju?

Napominjem kako do kvara nije došlo zbog moje greške (nije bilo OC, mijenjanja napona ili nekog udara groma), dakle najvjerojatnije se radi o tvorničkoj greški/nedostatku.


Zahvaljujem na odgovorima!
Estarriol je offline   Reply With Quote