View Single Post
Staro 22.10.2020., 08:51   #215
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa ja sam ovako napravio:
1. uredili smo stan do razine da smo mi bili zadovoljni
2. sve pofotkali, stavili oglas na njuškalo
3. imali par ogleda,uzeli onoga koji nam je najviše odgovarao.
4. našao nekakav ugovor na netu (imaš ih brdo), prepravio ga, isprintao na 3-4 primjerka, uglavnom, ugovor izgleda tako da ja pokrivam ono što je meni važno
5. potpisali ugovor u 3 primjerka, 2 komada ovjerili, 3. je bio za arhivu (na godinu dana)
6. uzeli prvu najamninu i 2 x polog (tako piše i u ugovoru) te dali najmoprimcu ključeve
7. prijavili na poreznu.
8. nakon godine dana dobili od najmoprimca zahtjev da potpišemo na neodređeno
9. napravili novi ugovor, ovjerili i potpisali
10. išli s najmoprimcem na policiju i prijavili ga na našoj adresi (i najmoprimac i najmodavac moraju biti pristuni na policiji).

Samo još da dodam, moj ugovor sadržava jedan članak gdje piše da ja (najmodavac) mogu jednom godišnje nenajavljeno banuti na vrata i tražiti najmoprimca da me pusti u stan (nisam to napravio ni jednom još u 5 godina) i da mogu dva puta godišnje se najaviti i dogovoriti pogled stana (bio svega 2-3 puta u stanu u 5 godina, čisto zbog nekih prepravaka, kvarova).

Najmoprimac je htio postaviti neke stvari na svoju ruku (klimu, automatsko zatvaranje zavjesa...), što smo se dogovorili, i dobio je moju suglasnost.

Kako ćemo to riješiti kada će ići van, ne znam, ali kad dođe do toga, ćemo pregovarati.
Mommistake je offline   Reply With Quote