Tema: Automobili
View Single Post
Staro 17.07.2019., 10:20   #45375
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Nisi mi zapeo za zub...nit te znam,niti sam toliko aktivan ovdje da se to moglo dogoditi...Niti sam vidio negdje tvoj neki post da bi mi smetao ili slično.

Pošto si citirao post koji jesi ispalo je kao da se referenciraš na ono što sam ja mislio... Kad pročitaš post tako i ispada...a i par puta sam naglasio na što točno mislim,piše lijepo...

Ovo za logiku,jbg,to je logično da čovjek zaključi tako... A opet nije sve logično uvijek...a opet mišljenja su kao šupak, svatko ga ima,tako da me i zaboli kakvom tko smatra moju logiku...


I suma sumarum,moj bed,sorry kolega krivo sam shvatio na što misliš.
Hvala na isprici, sorry i ti ako sam sam nešto krivo rekao.

Je,krivo smo se skontali, ja sam "skočio" na ovu temu, jer ne želim da ovakvi, poput ovog s fejsa, ljudima pametuju, pa ih dovedu u sranja.
I zato je važno naglasiti da postoje iznimke kada se smije, ali bez da si to podrobno istražio, ishodovao dozvole, ne smiješ voziti auto stranih regi dulje od 15 dana, i pri tome bi ga trebao prijaviti na ulasku u državu.

Koliko se to sve provodi trenutno... vjerojatno vrlo malo. Ali čim se po novinama počne pisati "vozite jeftinije auto, na slovenskim regama", počet će se provoditi (ako se slučajno do sad ne provodi).

Istu stvar su radili i Nizozemci dok sam živio tamo... imali aute na BE regama, ali je isto bilo nelegalno.

Što se tiče firme vani, imaš gomilu primjera ljudi koji imaju tvrtke u nekoliko država svijeta. Maminjo je jedan primjer. Pa ga nema ni u Hong Kongu ni u Švici. Tvrtku možeš osnovati bilo gdje, vlasnik ne mora biti rezident, u nekim slučajevima direktor mora biti, u nekima ne. A za mnoge poslove ne moraš biti na X lokaciji da bi obavljao posao (freelanceri svih vrsta, pisci, fotografi, IT-evci, glumci, pjevači...)

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prijavljena je u Trstu. Poznavajući je, mogu reći da nema ni teoretske šanse da provodi pola godine tamo. A ima par firmi i ovdje. Uglavnom, kako je službeno zaposlenik/vlasnica firme, može slobodno voziti auto ITA registracije. Žena je sve podrobno istražila prije nego li je kupila auto na ITA firmu. Naravno, Porezna i Carina su davali kontradiktorne odgovore na njena pitanja u vezi toga, a na neka nisu ni znali odgovoriti.


Evo koliko proizvođači zarade po autu. Treba to uzeti sa zrnom soli, ali cifre vjerojatno nisu daleko od istine.
https://www.index.hr/auto/clanak/kol...a/2101340.aspx
Ovo je jako zanimljiv primjer... Porezna i Carina se nisu složili.. pretpostaviti ću da je P rekla da smije, a C da ne smije?
Iskreno, meni bi logika rekla da ako si full time zaposlen u stranoj državi, da smiješ voziti taj auto bez ograničenja.
Ali i razumijem carinu. Ako si s tim autom 75% vremena u HR, onda je to "hrvatski" auto, i trebao bi plaćati CO2, ceste i ostalo u RH.
Na stranu što sve to preplaćujemo, ne ulazim u to, samo gledam logiku jedne i druge strane.


Za cijene autiju... ajde još da Honda malo zarađuje, ali Seat?? pa na šta oni troše lovu... Siestu?
Elven je offline   Reply With Quote