View Single Post
Staro 10.06.2018., 13:19   #547
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
U slučaju da jednog dana odlučiš prijeći na neki drugi OS, Linux gaming situacija se dosta poboljšala. GOG (1 - 2) i Steam uredno nude sasvim pristojan broj naslova, koji se povećava iz godine u godinu. Primjera radi, Rise of the Tomb Raider je nativno podržan, nadolazeći Unreal Tournament također, a bome ni odličan Witcher 3 nije baš potpuni stranac na Linux platformi. Daleko od toga da je podrška bajna i da su performanse (1 - 2 - 3) u rangu Windows sustava, ali nisu loše, a igre su i više nego igrive. K svemu rečenom dodaš Wine + PlayOnLinux i odmah izlazi na vidjelo da nije sve tak crno kad je u pitanju igranje na Linuxu. Naravno, uvijek ti ostaje opcija da se Windows OS koristi u sklopu virtualne mašine koja služi isključivo za igranje, a ako Wendell i društvo uspiju do kraja ispolirati Looking Glass - svi sretni i zadovoljni.

Lani kad sam eksperimentirao malo sa Linux Mintom, instalirao sam Steam i vrtio sam Metro Last Light. Nije to bilo ništa lošije nego na Windozerima. Ali da, kad bi barem developeri bili otvoreniji prema tome, bilo bi to puno puno bolje. Odjebao bi windozere jednom za vazda.

Drugi problem mi je Office. Neki dokumenti koje imam i u kojima moram raditi me jebu na taj način da se raspadaju u bilo čemu drugome ako nije Word 2016 ili Excel ili PPT. Probao sam i WPS i Libre i OO, ali uzalud. To je bilo doduše lani. Imam sad neki lap doma, moram ga osposobit pa budem digao neku distru (Mint ili Ubuntu) pa ću testirati. Plan mi je svakako jednom za vazda odjebat WinOS i zauvijek preći na Linux. To će se dogoditi, samo je pitanje vremena
Brko je offline   Reply With Quote