View Single Post
Staro 08.11.2015., 19:46   #107
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
[RANT]
Nije mi jasna ova tema uopće. Nije mi se dalo čitati sve, ali pretpostavljam da je slično/isto kao i prethodne teme. Znam da je pretpostavka majka svih za**ba, ali ovdje 90% nije. Velik broj forumaša iznosi nebuloze obojane trenutnim stanjem/imovinom/instaliranim-ventovima. Činjenica je da push pull hladi bolje od jednog venta dok god je pull protočniji/brži od pusha. Čista mehanika fluida. Da, zrak je isto fluid. Da push pull ne funkcionira, ne bi ni mlazni motori postojali takvi kakvi jesu sada. U njima ima hrpa push pull kombinacija i sve rezultira velikim pritiskom na usisu i onda još višim pritiskom na ispuhu (potpomognutim izgaranjem u komori).
Cijela poanta i bit ove rasprave je pomicanje zraka preko površine hladnjaka na što brži i lakši način. To je tako jednostavno da mi nije jasno da ovakve teme uopće postoje.
Jedan banalni primjer, iako ne 100% analogija, je pomicanje velkog tereta. Ako jedan gura, ide to. Ako vuče, ide malo slabije, ali ide. Ovisno o podlozi. Po suhom je lakše gurati, a po snijegu vuči. Da se vratim na temu, najlakše je kad jedan vuče, a drugi gura. To je najefikasniji način pomicanja tereta, vode, zraka....
Push pull je efikasan. Shvatite to konačno.
Čak i ako su ventovi istih specifikacija, barem usmjeravaju zrak efikasnije pa prelazi preko hladajka uniformnije nego sa samo jednim ventom.
Znam da je ovo pseudo rant, ali morao sam to napisati. NHF svima, ali proučite malo fiziku. Čak i da ne osjetite nekakav drastičan pad temperatuer na procu, barem vam je ostatak kompa hladniji, kad stvorite propuh u kućištu. Sa jednim ventom to nećete nikada uspjeti.
Ovaj post se ne odnosi na one koji vole tihe kompove. Njima bi bilo najbolje da se presele u neki grad pri polovima pa će im komp biti i tih i hladan.
Ili nek si nabave vodeno hlađenje ili neka stave sluške na uši, kao ja, i ne čuješ komp uopće osim zvuka u sluškama.
[/RANT] .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 08.11.2015. u 19:52.
D1viry je offline   Reply With Quote