View Single Post
Staro 17.10.2014., 22:50   #120
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
inače radi performansi preporučaju uglavnom da se radi clean install, ne upgrade. Ja upravo radim backup i pripremam se na clean install.
Ja od 10.6 pa evo do 10.10 nisam napravio ni jedan clean install. Sve radi kao prvog dana. Obicno ekipa taj nacin razmisljanja prenese sa nekog drugog OS-a.

Da je ponekad potreban - je. No samo ukoliko si prckao po sys filesima, ili se nisi bas snasao po terminalu a izvodio si gluparije. U suprotnom, stvarno ne vidim smisao clean installa

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Zadnji GM (beta 6) i final su iste verzije, oznaka je drugacija ali isto je.. Sacekati prvi apdejt i onda podici..
Zadnji GM je bio GM7 ako me sjecanje dobro sluzi?

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
evo ja pišem sa yosemitea.. desktop viber nije podržan na yosemiteu i spotlight ne radi kako bi trebao, odnosno izbacuje čudne rezultate. U docku mi ispod nekih ugašenih aplikacija stoji crna točka kao da su upaljene, a zapravo nisu. Ostalo se zasada čini okej, UI je stvarno prva liga. Živio minimalizam.

Ostalo javim.
Preporuka da izgasis spotlight i instaliras alfreda. Toliko jednostavna a toliko mocna stvarcica da glava boli. Ima i alternativa, provjeri ih, pa odaberi sebi sta ti odgovara. Vecini je to alfred, i stvarno cuda radi sa svojim custom workflowsima.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Apropo korištenja mac vs pc u firmama, ne potičem flejm nego bih želio informaciju: u kojoj branši se koristi više osx od winsa na računalima koje koriste radnici firme i koji je tome konkretni razlog?
Dosta video/photo ekipe koristi mac, razloge si vec dobio.
Mada kod nas neces sresti puno firmi van te branse da koriste mac, ima ih ipak. Ne bas kao na zapadu, no ima ih.

Ja sam inace .NET developer. Na mac dosao prije 5-6-7 godina, ne sjecam se vise ni sam. Sasvim slucajno. Od gazde prijatelj trebao nekakvu mini aplikaciju. Rekao nema problema. No bilo ih je, firma je bila na macovima. Ajde poigrao se malo, pa ovo, pa ono... Nakon tih cca mjesec dana (od toga valjda 80% vremena ucio) vratim se na windowse i... Adio winzi.

Mislim, i dalje ih koristim. Kad moram (vec spomenuti .NET). No u medjuvremenu poceo malo freelencati (django/python, php, itd.) pa onda se prebacio i u mobilni svijet.

Nije za svakoga. Prvi sok je sto se dosta stvari radi drugacije nego na winzima. Ali bas dosta. A ekipa koja isproba ocekuje windowse, a to nije izoliran slucaj. Isto ide i kad isprobaju Linux recimo.

Nakon sto sam jednom isprobao unixoidni OS, ne vracam se nazad. Winzi su mi super i dalje, koristit cu i njih. No kao primarni OS mi ostaje OSX.

Najbolja stvar su mi updejtovi na OS-u. Ne mislim samo updejtovi, vec u potpunosti novi OS kad izadje. Instalacija je toliko jednostavna da bih svom djetetu dopustio da istu obavi.

I jednu stvar jednostavno moram reci. Sto se tice alata za web development, tu mi je OSX osjetno bolje rjesenje od windowsa. Gotovo sve vrijedno spomena sa windowsa imas i na osx-u, no obrnuto ne vrijedi na zalost.
Mileni je offline   Reply With Quote