View Single Post
Staro 11.09.2019., 16:55   #832
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Prodao sam nesto na ebayu sto sam poslao u USA i kaze lik da je doslo kao osteceno i sad mi je to vratio.
Posto je to item preko 25 eura ili koliko je vec, kako da izbjegnem carinu, ukoliko dođe do carinjenja?
Hvala
Dobih odgovor

Citiraj:
Poštovani,



Vezano uz Vaš upit odgovaramo sljedeće:

Roba koja napusti područje Europske unije gubi status robe Unije, te kod ponovnog uvoza takve robe ista podliježe naplati uvoznih davanja. Mogućnost oslobođenja od plaćanja uvoznih carina za robu koja nije roba Unije, koja se nakon što je prvo bila izvezena kao roba Unije iz carinskog područja Unije, vraća na to područje regulirana je člankom 203. Carinskog zakonika Unije (Uredba EU br.952/2013.) te člankom 253. Provedbene uredbe komisije (EU) br. 2015/2447 gdje su navedeni uvjeti koje treba zadovoljiti da bi se moglo zahtijevati traženo oslobođenje, uz napomenu da se oslobođenje od plaćanja uvoznih davanja ne može zahtijevati kod carinjenja usmenim deklariranjem već se isto može zahtijevati samo u redovnom postupku carinjenja putem ovlaštenog otpremnika i to samo ako su zadovoljeni zakonski uvjeti da bi se vraćena roba mogla osloboditi od plaćanja uvoznih carina.



S poštovanjem,

Ministarstvo financija Carinska uprava
Koja gamad
Immortalis je offline   Reply With Quote