View Single Post
Staro 02.07.2019., 10:08   #79
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jucer popodne mi dosao moj Sonoff 2 gang pametni šalter, i upogonio ja njega, spojio sa Google Homeom i radi to poprilično dobro sve skupa nakon 2 sata igranja.


Ali da stvar ne bi bila plug n play pobrinuli su su se kinezi, naravno naručio sam EU salter, ali oni imaju onu shemu da salter dolazi samo sa dvije rupe i dva sarafa te se ta dva sarafa sarafe u kutiju koja je u zidu, tzv box type 86 (pravokutna, stranice 86mm, razmak između rupa 60mm).


Naravno kod mene su obične kutije jer u njih idu salteri/utičnice koje imaju ona pera i sa njima se spanaju. Skinuo to jedno pero i stavio na novi salter i uspio nekako dobiti da stoji, ali trazim kvalitetnije rjesenje, ili nabavit nove kutije sa tim rupama, te stemati zid i ubaciti ih unutra.
Problem nastaje ako ce nekad netko poslije htjet stavit klasičan prekidač, rupa ce biti jednostavno prevelika.


Nasao sam ove kutije za suplje zidove tzv SM68X55 i one bi ovako na oko mogle biti dobre dimenzijama, ali to ne umanjuje moju muku da cu morati sad stemati 5 kutija, ubacivati ove vece, gletati, farbati

__________________

srale7 je offline   Reply With Quote