Tema: Putovanja
View Single Post
Staro 21.08.2016., 10:34   #61
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Imas Burj Khalifa Observation Deck rezerviraj kartu preko weba jer je jeftinije. Uvijek je guzva pred zalazak sunca (oko 5-6 sati popodne). Gore možes biti koliko oces.
Cijeli taj komplex (oni ga zovu Downtown) je krcat sa Guinness World Records-ima
Najveci shopping centar (Dubai Mall), najvisa zgrada, najvisi hotel, najvisi bar......
U Dubai Mall-u imas akvarij (mislim da je ulaznica preskupa za ono sto nudi).

Ispred Burj Al Araba se ne mozes slikat (mislim da se slikas bas drito ispod hotela) jer postoji most koji vodi do njega i gore su zastitari, moze se bookirat razgledavanje al i to kosta
Pored toga je Souk Madinat, ima za kupit suvenire i ima par barova (Trader vic's)

Imas 2 aquaparka, Atlantis na palmi i Wild Wadi odmah pored Burj Al Araba. Nisam bio u niti jednom

Odi do Abu Dhabia i Ferrari worlda, kosta nekih 100€. Voznja do tam je nekih 1h.

Ako zelis pit alkohol najbolje je uzet bocu necega na aerodromu
Cugu ne mozes kupit u ducanima, samo ju mozes pit u birtijama. Tocene pive su oko 50-70kn (ima i skuplje)

Odi na Dubai creek isto tak predvecer, imas tamo i dubai heritage village da vidis kako su zivjeli prije 20g i onda nakon toga odi u Irish village (ima klope, svinjetine i pive) sam budi spreman na visoke cijene. Svinjska kobasica i 2 guinnessa je bilo 500kn.

Uglavnom ima za vidjet svega al to sve i kosta.
Sve mozes placat karticom tako da ti ne treba kesa puno.

Imas 2 javne plaze za kupat, Jedna je pored Jumeirah beach hotela, a druga je u Dubai Marini.

Metro ti vozi samo uz glavnu prometnicu (sheikh zayed road 12 traka) i da bi dosao do plaza (ove pored Jumeirah Beach hotela) ti treba dosta tako da moras uzet Taxi.
Taxi je jeftin i zaustavljas ga na ulici sa rukom (mislim da oni koji ne svijetle su slobodni)
u Emirates mall-u imas skijaliste....

Ak te jos kaj zanima...

Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 21.08.2016. u 10:51.
zgmmax je offline   Reply With Quote