View Single Post
Staro 11.10.2013., 13:38   #141
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imam hepa filter na ispuhu, ali ne bi ja da on bude taj koji mora gro prašine zaustavljati
S origigi vrećicam doslovno možeš čavle usisavati i ne probuše se. Makar se sjećam da je Miele mijenjao format, prije nekoliko godina vrećice su bile drugačije, nije bilo automatskog zatvaranja vrećice nego je trebalo ručno potezati, a čini mi se da su i unutra bile drugačije. A domišljati su ovi dizajneri, vrećice imaju neke trakice unutra, probao sam iz fore jednu isprazniti kad je bilo više grubog materijala unutra - ne ide, trakice se zapetljaju po komadićima unutra i sadržaj ne ide van.
Ja imam prastarog made in Sweden Electroluxa i imam slično iskustvo.
Umjesto HEPA filtera taj je imao nakakav filter na izlazu koji je bio na bazi Gorotexa. Jako je smanjivao kapacitet usisa pa sam ga maknuo.
Umjesto originalnih vrećica koje su skupe i nedaju se čistiti iz istih razloga koje si naveo kupio sam zamjensku vrećicu koja ima HEPA filter minimalne snage na sebi (podebela je). Ona se da čistiti bez problema.
Neki dan sam na Trešnjevačkom placu vidio u jednom dućanu cijelu policu zamjenskih vrećica koje su sve do jedne bile papirnate.
Nije mi jasno ko je tolko lud da kupuje vrećicu koja em smanjuje kapacitet usisa em je vrlo podložna pucanju baš zato što je praktički nepropusna za zrak.
A još manje razumijem ljude koji u današnje doba savršeno funkcionalnih ciklonskih usisivača kupuje one s vrećicom.
Jedina prednost usisivača s vrećicom IMHO je da su stalan izvor prihoda proizvođaču zamjenskih vrećica.
kopija je offline   Reply With Quote