View Single Post
Staro 27.11.2023., 14:55   #901
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Inkjet zaboravi jer ce ti se zastopati nakon nekog vremena. Na zalost, imas jeftini inkjet koji nije pogodan jer se zastopava i skupi laser koji se ne zastopava.

Preporucujem svakako laserski. Prije sam imao onaj neki Ricoh sto se prodavao na najbolji-printer-ikada hr (ili tako neki glupi sajt) i u valjda 5 godina (ne sjecam se al dugo) sam zamijenio jedan crni toner (zamjenski) za mislim 400tinjak kn. Nikakvih problema. U selidbi sam ga poklonio jer sam imao u garazi neki Brother kopirku (isto laser) koja je stajala jedno barem 2 godine. Sad koristim taj Brother i isto nikakvih problema.

Prije toga (davno, davno) sam imao neki HP inkjet. I on je cak imao neku foru da se moze tinta puniti sa spricom i iglom i sve je to bilo divno krasno ali je zahtjevalo odrzavanje. Moras paziti da se ne zastopa tj redovito ga koristiti. Jednom kad se zastopao novi catridge nije bio tako jeftin i pocucla ti ustedu.

Ako si mozes priustiti svakako idi na laser. Trajat ce ti beskonacno duze i imat ces beskonacno manje problema nego s ink jetovima. Ne znam za marke i modele, ali ova dva (Ricoh i Brother) su meni super. Nisam zahtjevan korisnik. Printam rijetko u boji i ne printam na foto papir pa uzmi to u obzir.

Svakako si gledaj da imas neku vrstu mreznog povezivanja tj wifi ako ti printer stoji dalje od routera. Neki sljedeci upgrade koji bi htio bi bio a3 kopiranje i printanje ali to mi je nebitno. Vise ovako da ti upotpunim osvrt Realno, nadam se da ce ovaj Brother poziviti jos 10 godina, bolje od toga mi ne treba.
Hvala
k1ter je offline   Reply With Quote