View Single Post
Staro 20.07.2018., 11:08   #2460
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Najlošiji mi je prva generacija. TN matrica (veliki minus rezolucija) , slabašan cpu i ograničenost SSD na mSATA. (usudio bi reći da slabiji od X220 )
Kad se apgrejda ekran na IPS FHD (zahtijeva mod u vidu dodatne pločice cijene cca 50 eura) situacija se znatno popravi. SSD je više problem zbog nestandardnog formata pa je max 256 GB i ne možeš staviti neki M.2 iz dućana, već moraš "pecati" na Ebayu, a procesor je sasvim ok za uredski rad.

Citiraj:
Gen 2 nešto popravlja dojam na veću rezoluciju (provjereni Haswell -U za koju imam na x240 )
Taj je u banani ponajprije radi tipkovnice - traka na dodir umjesto fizičkih funkcijskih tipki i nestandardni razmještaj nekih tipki (lud komu je to palo na pamet na X thinkpadu, još luđi onaj tko je odobrio!).

Citiraj:
Gen 3 nešto sličniji pretkodniku ali unutra je odlični Broadwell ( teško je dobiti ispod 4500kn)

Jesi li vidio kakav je Gen 6? Izgleda odlično, skroz ravan kao daska za rezanje špeka. Ali, prst u oko - smještaj CPU i M.2 SSD dosta blizu zbog grijanja
Gen 6 s četiri jezgre je izvrstan, iako ima problem s throttlingom, kao i svi tanki laptopi s Kaby Lake R procesorima. Od Gen 5 su potpuno redizajnirali i smanjili kućište (Gen 6 ima identične vanjske dimenzije) i ima ih solidno konfiguriranih rabljenih ispod 1.000 eura, samo treba malo pripaziti jer je bio opoziv radi labavog šarafa koji može oštetiti bateriju. Ako se gleda omjer uloženo/dobiveno, rekao bih da su trenutno Gen 3 i 4 najpovoljniji jer ih se firme masovno rješavaju nakon isteka garancije, a dobri su strojevi.
orson je offline   Reply With Quote