Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 10.01.2019., 20:16   #47
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Strenja Pregled postova
Rain,

ajde kad ti se bude dalo napiši što još koristiš od gadgeta a da imaju veze s ovom temom? Vanjska temperatura, vrijeme il što već imaš još od opreme?

tnx
Evo cijeli trenutni setup

1x raspberry Pi 3
na njemu se vrti Home Assistant + Pi-hole + My media

1x FreeNAS server na kojem se vrti Plex media server (plan je sve sa rPi prebaciti na FreeNAS)

2x Sonoff dual

1x Sonoff S26 uticnica

1x RGBW kontroler

5x MoesHouse dimmeri

9x Sonoff basic

1x Philips hue bridge

2x Philips Hue E27

1x Ikea RGB E27


5x AM2301 temperaturni senzori

2x SI7021 temperaturni senzori

2x PIR senzori pokreta

1x senzor za vrata


1x Amazon Echo Dot

1x SmartTV

4x DIY rijesenje za spustanje i podizanje zavjesta, tj window blinds-a (ne znam kako se to zove na HR)

Ovo je sve za stan. Vanjske temperature ne pratim, tj gledam ih samo preko vremenske prognoze + pracenje polozaja sunca preko GPS koordinata.

E sad, da nemam podno grijanje onda bi prosirio cijelu pricu sa Nestom, ventilima za radijatore, pracenjem vanjske temperature i automatizmom za rad grijanja.

Kako je podno grijanje izuzetno sporo to nema smisla raditi.


Cilj je bio u prvom koraku rijesiti kompletnu rasvjetu sto je sada na nekih 85% te pracenje temperature i vlage zraka.

Kako se upoznajem sve vise sa tehnologijom padaju mi na pamet ideje sto bi mogao jos napraviti pa cu tako lagano prosirivati pricu. Imam tu srecu da sam cijeli stan u kuci obukao u knauf pa mi je relativno lagano provlacenje novih kablova gdje mi trebaju
RainZG je offline   Reply With Quote