View Single Post
Staro 27.09.2007., 14:14   #133
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Istina je to što govoriš. Recimo, tu gdje ja radim, kupca se u većini slučajeva nazove. Ponekad se ne nazove ukoliko dobije puno bolju ili novu stvar, ako neće nek kaže na licu mjesta, al malo je takvih. (jer dofura VGA staru godinu dana, a onda dobije novu novcatu, primjer: 6600GT, dobije 7600GS ili GT (ovisi o zalihama))

Reklamacije se riješavaju isti dan, dan poslje, max 3 dana... Ovisi o raspoloživosti, ako nemamo robe, ne mogžemo ti ništa dati, u tom slučaju ćeš čekati dok ne dođe roba, pa makar bilo 44dana... Iako već nakon 20 dana, gledamo da se kupcu ponudit neka opcija, ukoliko je imamo...

Ukratko, napravit ću skoro sve da kupac bude zadovoljan, ukoliko to mogu, ukoliko će me prcat, gnjavit, dosađivat, radit pritisak, prijetit, lagano će biti od***. (sve dok je posao reklamacija u skladu s zakonom - a to je uvijek). Bitno je da firma odradi svoj dio (kao Servis) po zakonu (ponudi zamjenu - bolju, ili ovisi o situaciji što može ponudit)...

I ako ti je proizvod neispravan, nemaš pravo tražiti povrat novca. Jedino unutar 8 ili 14 dana otkako si kupio robu. Nedavno sam imao osobni spor s jednom firmom, gdje sam s udrugom potrošača pokušao izvući korist za sebe...

(radilo se o zapakiranom slušalicama, za koje sam htio povrat novca nakon 6 dana)
(gnjaveći sam dobio novce, iako po zakonu nisam trebao, jer je proizvod ispravan, ali smiješno je da ih otvorim, skurim, i idem reklamirati i ONDA tražit novce)
__________________
MC
Sa_Stilom je online   Reply With Quote