View Single Post
Staro 18.02.2015., 20:55   #27
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Python - kako početi?

Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Hvala na odgovoru. Vjerojatno će mi biti jasnije kad se uhvatim učenja. Čitam na drugom forumu prijedloge čovjeku koji želi krenuti smjerom web developmenta. Prvo python jer je lak za naučiti (par tjedana), zatim preć na CSS, html, php, html5, css3,.. i paralelno učit javascript jQuery.
krivo. Python neces naucit u par tjedana, napipat ćeš samo sintaksu. U web developmentu ići prvo učiti python pa onda html nema nikakvog smisla. Uči html,css (kodiranje) i javascript, a sa strane udaraj svoje po pythonu, ako si baš ambiciozan.

Moj savjet je da ignoriraš taj web svijet za sada jer tamo ima previše tehnologija, i kreni sa pythonom. A putem ćeš pohvatati html/css(štrikanje, kodiranje) ako ti već bude trebao.

Frend mi je full stack web dev u dublinu i ima 500 eura dnevnicu, ali je zato to nakrojio sa 6 godina radnog iskustva. Ništa neide preko noći. Možda kada shvatiš koliko je programiranje teško i koliko je vremena potrebno da postaneš senior shvatiš zašto je dobro plaćeno A shvatit ćeš. Programera vani fali i dobro su plaćeni, neka te ne brine nedostatak posla, ali fali onih dobrih programera sa iskustvom.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 18.02.2015. u 22:09.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote