Tema: Automobili
View Single Post
Staro 27.03.2020., 21:01   #48899
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Imam Mazdu 6 i u grupi sam koja ima i dosta amerikanaca. Europska mazda sa americkom ima samo neke dodirne tocke, ali recimo motori su im totalno drugaciji - barem benzinski.

Infotainment Mazde je katastrofa, Apple Carplay su uveli tek 2018 godine i onda retrogradno na modele od 2014. ima masu bugova s BT i spajanjem na mobitele, playanje sa spotifya i sl.

U americi nemaju Mazdu 6 karavan, zato je CX-5 toliko zastupljen kod njih za razliku od M6 sedana. Upravljivost i gust voznje je bolji od Toyote koja je kao na zracnim jastucima, ali zato udobnija malo. Iako obje marke nemaju preudobna sjedala u globalu.

ako ces CX-5icu uzimati, gledaj benzin 2.5 turbaka za njega(trebali su se poceti prodavati u US) ili najveci dizel. Skyactive D je predivan motor, pogotovo nakon ovoliko generacija - moja 2013a generacija je imala problema sa dvo stupanjskom turbinom koja bi se razletila nakon 110 000ak km.
koliko vidim gotovo sve CX5 su benzinske 2.5L bez turba. Dizel je skoro kao i rucni mjenjaci...tesko se nalazi A turbake cu probati izbjec jer ako se pokvari jeftinje bi bio kupit drugo auto nego platit popravak.
Nedavno mi je lik na parkingu sa vratima udario auto(Sva sreca bio sam u autu kad se to dogodilo pa sam uzeo njegovu policu). I popravak je kostao 900$. A steta je bila udubljenje od 2 cm. Pozitivno je bilo da su mi dok se popravljalo dali besplatan rentacar i bilo je popravljeno u 4 dana od prijave stete

Osiguranja su skupa. Ja za sada placam 222$ mjesecno za jedno auto. Ako napravis neku stetu di si ti kriv ide jos vise. Tu nemaju milosti nikakve.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Zasto ne Nissan Murano ili Infiniti QX70?
Murano se ne cini los... bacit cu oko, a infinity je preskup nazalost.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ste samo ti i žena, onda bi ti bila dovoljna i mazga CX-30 (ako je uopće ima kod tebe). Manja je od CX-5, novija i ljepša. Jedini minus bi bio udobnost na zadnjim sicevima obzirom da ima torzijsku osovinu iza. Ali, obzirom da ste samo dvoje, to te ne tangira previše.
CX-30 je malo mala, a i relativno skuplja jer nema bas polovnih za kupit.
afterburner je offline   Reply With Quote