View Single Post
Staro 19.07.2016., 07:50   #39
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Po zimi se od 1.1. grijem i na drva, ali ne svaki dan, a sada nije ni zima pa to nije bitno za poantu.

Poanta je da sam maksimalni račun struje imao 1000kn za 12.2015. kad su bili minusi vani.
Račun mi je prosječno 400kn. Svi oko mene, koji imaju plin, troše i struje barem 200kn, a plina minimalno 500-600kn.
Struja ftw.

Btw, kuća je 95 kvadrata.
Uspoređuješ neusporedivo, u ovih 500-600kn plina tada po zimi je uključeno vjerojatno i grijanje, opet pitanje koliko m2
Ja sa 1000kn zimi grijem nepunih 300m2 sa plinom, plina samo za tuširanje i kuhanje mi je 50tak kn mjesečno
Za drva na selu se možeš snaći jako jeftino i to je jedina prednost drva za grijanje, plin je nešto komotniji, za drva moraš naći, kupiti, dopremiti, rezati ako nisu na komadima, pripremati i čistiti ložište, pa pepeo itd.

Najveći potrošači struje su vešmašina ako imaš malo dijete pa česta pranja na 90 stupnjeva i el. bojler

Ako nemaš plina, indukcija definitivno ispada najbolji izbor, al ak imaš plin, mislim da i ne baš, tebalo bi izračunati odnos potrošenih kWh indukcije i kWh plina za istu radnju, recimo zagrijati 1l vode do vrenja
lowrider je offline   Reply With Quote