View Single Post
Staro 09.04.2017., 11:47   #15
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor dr.jazz Pregled postova
u potpunosti se slažem...

realno gledajući oni koje ne žele nikakav rizik i ne žele nikakvo održavanje hlađenja (osim tu i tamo usisavanja prašine) ne trebaju tražit ništa dalje od zračnog hlađenja tj. heatsink+fan.

custom WC sustav hlađenja ima svoje prednosti i mane...npr. loop košta više nego calyos plinjara, performanse su bolje...ali održavanje i šteta koja može nastat leak-om je noćna mora.

Koliko me sjećanje služi Linus je pržio prototip 3 dana Crysis-om 3, i sustav je odlično podnio load
sigurno su napravili dobar sustav, ali cistim guglanjem vidjet ces da se u svakom sustavu hladjenja koristi kompresor za povecavanje tlaka tekucine(ne samo ukapljivanje) nakon kojeg dolazi kondenzator koji ukapljuje ostatak plina, a hladjenje se postize kod termo-ekspanzivnog ventila gdje plin zbog svojih karakteristika pri ekspanziji postize znatno nizu temperaturu. upravo zbog tih velikih razlika tlakova.

dok sustavi koji koriste ukapljivanje preko kondenzatora i isparavanje preko uređaja koji se griju imaju znatno nizu iskoristivost. a da ne kazem da jos uvijek nisu izmislili idealan plin za tako svakodnevne uredjaje kao sto su klime i frizidere, a kamoli ce za sustav koji hladi PC. ne kazem da je ovo neki hoax ili slicno. ali treba vidjeti upotrebljivost tih sustava kroz duze intenzivno koristenje.

jer to se moze vidjeti i na sustavima vodenog hladjenja gdje je loop prekratak ili je hladnjak poddimenzioniran da nakon nekog vremena, se najniza temperatura unutar sustava(najcesce odmah nakon hladnjaka, a u ovom slucaju ce to biti nakon izmjenjivaca topline) povecava i time automatski sve ostale pozicije(temperaturno) unutar sustava.

drzim fige da to stvarno bude radilo, ali naravno da sam skeptican
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote