View Single Post
Staro 04.05.2015., 16:33   #112
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ja uživam preletiti ovakve teme Pa to je nevjerojatno koliko se ljudi kače na određene tabore.

Pa što vas zaboli da li je neki proc AMD ili Intel? Ovaj 8300 košta, koliko vidim, 1050kn. Za te pare je odlična kupnja, rekao bih čak i trenutno najbolja best buy kupnja (ako netko ide slagati novi komp).

Super mi je kad vidim koliko ljudi "mora" imati nove i5 i i7 proceve za igranje i svakodnevni prosječni rad... strašno. Ako imaš para i to te veseli - go for it (imao sam i ja takvih trenutaka, a i vjerojatno ću opet imati), ali nemojte molim vas pričati pizdarije o tome kako je to isplativije (osim ako ne živiš od rada na tom kompu i važne su ti performanse u programima u kojima se vidi osjetna razlika).

Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Tezak je zivot AMD korisnika. Zapravo, tezak je zivot overclockera, ali posto je drugima overclocking hobby, a AMDovcima nuznost nekako se to najvise na njih odnosi.

Skupe 8+2 ploce, neprestana briga o propuhu u kucistu, keljenje hladnjaka na VRM-ove, skupi CPU hladnjaci... Kome treba takav stres u zivotu? Zar nije jednostavnije ubaciti CPU u socket i zaboraviti na njega?

Work harder, get an Intel.
Kakve pak gluposti ti pričaš? Tko ti brani ubaciti ovaj proc na jeftinu ploči i zaboraviti na njega? Kakva crna briga, keljenje VRM-ova, stres...


EDIT: Nisam gledao cjenike neko vrijeme pa sam se morao podsjetiti, ali nakon pregleda - da, evo definitivno tvrdim da za 1050kn intel nema ništa ni da prismrdi ovom procesoru. Za te pare tko kupi intela je popušio performanse koje je mogao imati.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 04.05.2015. u 16:42.
Igorr je offline   Reply With Quote