View Single Post
Staro 06.09.2012., 08:29   #135
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ček, jel ćemo govoriti o pravom OS-u (Android) ili o kvazi OS-u (iOS)?
definiraj os da znamo o cem pricamo...

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
E sad, to baca pak na ono na što mislim kao pravi i kvazi OS - multitasking.
kakav je to multitasking kod androida jel to mozda ono kad pokrenes youtube i onda odes surfati i ocekujes da aplikacija radi u pozadini ?

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Yebem ja multitasking kod iOS-a i WP7. Android vrti aplikacije onako kako smo navikli na PC-u. WP8 je zahvaljujući prelasku sa CE na NT kernel dobio punokrvni multitasking (i, naravno uz još neke stvari, predosjećam jako svijetlu budućnost WP8 ekosistemu) tako da u samim temeljima i ideji kako predstaviti OS Android i iOS se jako jako razlikuju.
Baš sam se nasmijao dok sam vidio usporedbe S2 i iPhone gdje je jedan član napisao da je S2 brži 10-15%.
Ista stvar kao da uspoređujem helikopter i avion. Oboje lete ali kako - to je druga priča.
pa evo ti budi dobar pa nam pojasni kako to jedan leti a kako drugi. android je napravljen da bude direktan konkurent iosu bilo kakvo izmotavanje poput

Citiraj:
The original Android prototype wasn’t a touch screen device. Android’s rendering trade-offs make sense for a keyboard and trackball device. When the iPhone came out, the Android team rushed to release a competitor product, but unfortunately it was too late to rewrite the UI framework.
mene nezanima ja sam korisnik koji zeli da sve radi savrseno podmazano dakle nezelim cekati 1sekundu na odkljucavanje mobitela nezelim cekati 2 sekunde da se udje u pozive, zelim da se svaki moj pritisak na telefon registrirao kao realtime x10 zato sto u datom trenutku ja to zelim, nezelim da on skida u pozadini nesto eto


Citiraj:
P.S. Jelly Bean je smooth. Prokleto smooth. Uzevši u obzir kakav je zapravo Android messed-up OS - fantastično dobar posao.
prokleto smooth na uređajima koji mogu bez pola problema vrtiti windows7 po hardveraju to nije prokleto smooth to je krpanje softwerskih problema hardverom nesto slicno rade i proizvodjaci igara...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline