View Single Post
Staro 05.09.2012., 18:08   #125
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
I da, samsung je kopirao, apple je ukrao. Ukrao je nesto sto je 99% foruma proglasilo promasajem desetljece a kad se ispostavilo drugacije onda ste poceli plakat. Ajde vise...
I ja ga još uvijek nemam (kao ni androidovog) jer mi je takav uređaj beskoristan. Microsoft Surface bi mi već imao nekakavu funkciju jer bi mogao i nešto actually napraviti na njemu kad ga spojim sa tipkarušom i mišem. Jednostavno nisam dovoljno bogat da bi kupovao hrpu takvih "gadgeta" zbog samo par primjena pošto obožavam fleksibilnost. Ekipa na ovom forumu ne predstavlja prosječnog kupca i osobno sam znao da će prvi iPad biti veliki hit kad izađe što se tiče prodaje, ali mi je svejedno beskoristan uređaj (meni).

Na svakom uređaju se mogu objektivno ocjeniti mogućnosti koje ima. Uzme se svaka moguća funkcija, ocjeni kako zadovoljavajuće obavlja određenu funkciju, doda se komponenta da li će se u life spanu uređaja to najvjerojatnije poboljšat ili neće, a na kupcu je da subjektivno procjeni da li je to što određeni uređaj nudi njemu dovoljno u vidu sadašnje funkcionalnosti, buduće te eventualnog upgradea nekih komponenata kasnije (laptop ram, storage, mobitel storage, hdmi out...).

Često mi ljudi kažu da očekujem previše od uređaja te da većini ne treba sve to, ali mislim da sam sa marketinškog aspekta u pravu. Potvrda tomu mi je bila dovoljno kada su se polu ćoravi ljudi busali u prsa sa ppi rezolucijom svojih iPhonea 4 i 4S naspram mojeg "samo" 800x480 Samsunga Galaxy S2. Tako da znam u kojem će smjeru to sve ići jer će ti isti prosječni kupci kako bi opravdali trošenje svoje (često veće) količine novaca na uređaj pravdati sa što sve taj uređaj može unatoč tome kaj ne koriste ni 10% mogućnosti svaki dan pa nekim i par dana drže baterije na mobovima.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sto je veca konkurencija, to je bolje za kupca. a to nije bolje za proizvodaca. i neka izgubili i apple i samsung i svi giganti sa svojim tuzbama. generalno pricam, iskreno me zaboli o cemu se ovdje radi u tuzbi, samo neka se ne presudi u korist (u ovom slucaju, jer je on) applea. jer ce takva odluka uvelike utjecati u buducnosti, generalno negativno u smislu ponude i "ekskluzivnosti"..........
Pa naravno, ali ljudi su ovce. Neš ti da me boli briga za google ili apple. Razlog zašto gledam više blagonaklono na google jer manje uzurpiraju napredak od Applea ili Microsofta. Zašto? Jer im to ide na ruku, ako se to promjeni, pljuvati ću po njima kao i po svakom drugom.