View Single Post
Staro 19.05.2011., 12:24   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Da niste probudili temu, uopce ne bi zna da sam propustija odgovorit.

Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Je si li proba spojit doticni logitechov trackball preko univerzalnog USB logitechovog risivera koji dolazi sa novom bezicnom periferijom, jer je originalni risiver (kao sta znas) malo veci komad koji je zbog toga malo teze skriti
Nisam, jer nemam nista od Logija s tom minijaturicom. Malo sam skeptican prema toj estetici i vise volim na stolu vidjeti resiverchinu, posebno kad je u razini pogleda. Prijatelj je morao igracku na produzni staviti, jer mu nije dobro fermalo s masine ispod stola. Ali opet, cujem inace radi dobro.

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Dosao mi je m570 prije desetak dana, naručen s ebaya za 40$+13$ (rabljeni, lik je prodao 4 komada u manje od 24 sata). Zamijenio je Cordless Optical Trackmana kojem se kuglica nazalost ne kotrlja lagano kako bi ja htio, valjda su ga godine stigle.
Da, jos si javio kad si kupio i opet propustio temu. Hm, "kotrljanje" se znalo pojaviti medju nekim korisnicima, ali na mojih pet komada svi rade bez greske. No citao sam o tome na Amazonu davno, covjek pise kao da mu je "u masini opran" i smanjen za broj utor kugle - jednostavno zapinje a nista ne moze unutra naci kao prepreku. Ne znam, stvarno nisam imao takvih problema.


Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Miš mi je fantastičan. Na kuglicu na palcu sam se odmah priviknuo i više mi paše ta kombinacija, inace me lijevi klik palcem dosta zezao, nikad mi nije do kraja "sjeo". Kuglica klizi jako lagano, precizan je, miš ne klizi po stolu. Jedina stvar koja me dosta smeta je prilicno tvrdi scroll button.
Dizajn palca je bio uvijek jako precizan, samo ne lezi svima. No dobro, to je zbilja stvar ukusa ili navike. Ali zet cu i ja jednog, prvom prilkom kad mi dodje pred nosom na polici negdje vanka. Cisto da ga isprobamo, pa mozda i ostane kad dobijem priliku barem tjedan dana koristenja.

Dal je scrool tvrdji ili meksi od COTa? Ima li isti "greb greb" zvuk dok pomices? Jer na jednom, kad sam cistio, iz znatizelje maknuh "okvir" koji ga drzi precizno na pomake i dobio glatko okretanje bez zvuka. Vrlo zabavno ako imas jos koji mis na stolu. Jer losa strana je u tome sto vise nemas "parkiranje" potvrdu preciznog pomicanja (slika po slika ili mi po mic) pa ako si na samo na njemu - moze ti falit striktnost scrolla.

Kakvo je stanje signala? U kojem ti polozaju stoji kuciste? Na stolu ili ispod stola?

Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Ima li ovog čuda za kupiti još kod nas? Bilo je u protisu i takvim trgovinama jedno vrijeme, ali sada je nedostupno Ili da uzmem Trackman Wheel-a?
Ostaje subjektivan dojam i ne moze ti nitko reci koji ce tebi najbolje pasati. Ali Optical Trackman je u samome vrhu po onome sto bi trebao traziti. Stare zicane i bezicne Trackman ulješure su dosta ruzne na stolu za vidjeti.

Za M570 pitaj neki bolji ducan da ti ga naruce ako mogu. HG spot je prije mogao normalno narucivati (Danijel) trackball modele.
Visage je offline   Reply With Quote