View Single Post
Staro 04.03.2007., 16:21   #28
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
postoji velika razlika izmedju amis (t-com) i amis2u1 veze

amis dsl - ako imate kod t-coma DSL a kod amisa je samo account (preko kojeg vam se racuna promet koji skidate i saljete)

T-com koristi sada vec stari DSLv1 (max 8mbit) sa PPPoE enkapsulacijom (koja ruku na srce i nije bas san svakog ozbiljnog korisnika)

Amis2u1 - dobijete DSL2+ (max 24mbit) koji ide preko Amis-ove infrastrukture (optika) koja je TOTALNO NEOPTERECENA (mali broj korisnika za sad, dok je kod t-coma maxtv i ostala sranja kojima nije mjesto na dsl-u v1) tako da je amis2u1 veza ne samo brza nego je i odziv bolji (ping)

jos nisam dobio Amis2u1 ali mislim da oni kao i Iskon.DUO koriste EthernetOverATM (u odnosu na PPPoE)

ko ima Amis router moze provjeriti vrstu enkapsulacije (postajte screenshot ako moze)

Vodatel je ponudio njihovu cuvenu tripleplay uslugu u HOTO vilama, ali tek nedavno sam cuo reakcije nezadovoljnih korisnika, jer VideoOnDemand nije usluga sa kojom se igra (bez optike) Vodatel je to izveo preko ADSL2+ pa opet ima problema, a MaxTV izgleda prilicno "kockasto" - kompresirano da bi ga ugurali u 5mbit maxtv bandwidth

ako imate najbrzi dsl kod t-coma (3mbit) + maxtv (5mbit) = 8mbit (max za dsl v1)

stoga mislim da t-com nece dizati brzine (jer nema mogucnosti kako sada stvari stoje) eventualno ako je oprema DSL2(+) ready...

flatrate ce mozda jos i pojeftiniti, ali kome treba ozbiljan upload, onaj paket 3096/384k je zaista smijesan i neupotrebljiv

4096/768k paket kod amis-a vec nudi pristojan upload, uz staticku adresu tvrtke mogu imati vlastiti mailserver bez placanja nekoliko tisuca kuna za iznajmljene linkove
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote