View Single Post
Staro 05.12.2019., 23:19   #2366
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kakav je na kraju zaključak o garancijama hardvera vani? Da li je limitiran na 2 god.? Znam da se o tome često raspravljalo, no ne sjećam se nekog konsenzusa...


Konkretno me zanima za grafičke kartice (koje kod nas imaju garu 3 god.). Mislim da je old.machine bio jednom kontaktirao svakog vendora i tu je bilo svega..


old.machine ništa idem ti kopati po profilu, ako se slučajno sjećaš ili imaš negdje spremljeno javi.


EDIT

Evo recimo xfx, na službenom siteu se sve odnosi na USA and Canada


https://www.xfxforce.com/support/xfx-warranty


Po mom iskustvu dvije godine i prava manja nego u kod nas, graf iz njemačkog shopa.

https://www.notebooksbilliger.de/

Kupio tu na forumu polovnu gtx 1070 koja ima dvije godine garancije ali u trenutku kupovine imala je još šest mjeseci do isteka, iako je to zamjenska grafa stara mjesec dana dobivena na reklamaciji. Kontaktirao shop i pitao ih s obzirom da je dobivena nova grafa ne bi li trebala teči i nova garancija od dvije godine...potvrdili da je zamjena išla za novu grafu ali da se garancija ne produžuju nego vrijedi tih početnih dvije godine. U našim shopovima kupci obično dobe i novu garanciju. Ne znam da li je tako i kod drugih...ali eto kod ovih je tako. Također dao im link da je Palit obznanio da na sve svoje grafe daje po novome i dodatnih dana garancije, ali samo se prave grbavi i to ih ne zanima niti to žele komentirati.

Konkretan odgovor

"Što se tiče zahtjeva za jamstvenim rokom, jamstveno razdoblje se ne mijenja ako proizvođač, kao u vašem slučaju, zamijeni grafičku karticu. Nažalost, datum originalne fakture i dalje vrijedi."



"Bezüglich der Anfrage zum Zeitraum der Garantie ändert sich die Garantiezeit leider nicht, wenn der Hersteller, wie in Ihrem Fall, die Grafikkarte austauscht. Es gilt hierbei leider immer noch das Datum der Ursprungsrechnung"
Mladenxy je offline   Reply With Quote