View Single Post
Staro 23.09.2011., 10:12   #1927
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Navikni se kad ih uzmeš da ćeš imat problema sa internetom bar je tako u mom kvartu i još par za koje znam da je isto imaju problema navečer se netom, uspori se za duplo (govorim o ovim do 16Mbps) i ping poraste da je to užas, evo i sam sam svjedok inače imam do 16Mbps (screenshot dole) žalim se na internet doslovno od kad ga imam znači od početka 2011 zadnjih dva mjeseca mi je brzina bila dobra i nije bilo padova navečer, prije tog su mi bili tu tehničari iz bneta i pokazao sam im screenshotova pun folder koje sam imo od kad do kad i kolko sam bilježio u notepadu i uzimo screenshotove brzina, al kako oni kažu moraju zapisat šta su vidili kad su došli,a vidili su to da mi je brzina bila dobra što sam i ja vidio, no 5 minuta prije nego su došli se brzina se popravila :S nevjerovatno i ostavio sam ja u tabu tu lošu i reko kad dođu ću opet stisnut i pokazao sam im i ovu staru no kao što sam reko zatekli su ovu zadnju dobru i zapisali da nema nikakvih problema (srećom pa nisu naplatili nego su na svoj trošak došli jel kao što rekoh žalim se predugo pa da vide u čemu je problem kažu), al dobro imao sam folder pun screenshotova loših brzina i kolka su im trajanja bila pa sam pokazo, na što je tehničar reko nama su mjeranja dobra tako da ne vidimo problem, ali od tad mi je nekim čudom bila dobra brzina, 2 mjeseca je bila dobra pa evo sve do sad. Evo kako mi je sad u večernjim satima, to zna nekad trajat sat dva nekad pola sata ovisi...

brzina

Nemogu reć sa sigurnošću da će i tebi bit isto, al eto ostale kolege koji nisu čak u istom kvartu ko i ja, a i ovi koji jesu imaju istih ovakvih problema navečer.

A ja sam niti mjesec dana nesretni vlasnik bnet usluge 2D tel i net isto 16Mbps i od kad smu me spojili stalno problemi. 15 dana im je trebalo da mi prenesu tel. broj koji u međuvremenu nije bilo moguće dobiti. Onda problemi s routerom i brzinom. Ovo prvo dvoje sam rješio međutim brzina oscilira preko dana i pogotovo preko noći. Padne i 50-60% od propisanog.
U ovih 20-tak dana ja mislim da sam ih skoro svaki dan zvao jer ovo je totalno koma. OK Ping mi bude od 20-50ms negdje upload varira al bude OK dok download brzina zna bit i 4-8Mbps.Servisna služba im je totalna banana zoveš ih 10 puta i onda ti se neko udostoji javit nakon par dana. Bio sam i u njihovom servisnom centru tu u Splitu itd. al realno muljaju jer ne mogu oni tu nista napravit . Valjda netko tko je blize optičkom nodu na koji je spojen ili je na lokaciji gdje nema puno korisnika ima sreće.
Sinoć sam imao živčani ispad prema njihovoj službi jer su mi u kratko vremena stvarno digli živce svojim diletantskim nastupom.Jutros su me odmah zvali kao rasterećuju mrežu bla, bla prozirne priče.

Ne znam šta napravit, tužit se HAKOM-u ili šta ja znam.
Realno ako oni po ugovoru ne mogu isposlovat tehničke uvjete i postoji dokaz za to.Ja mogu raskinut ugovor s njima jer placam uslugu koju nisu u mogucnosti odraditi?Znam da nisam jedini ali neke stvari se moraju pocet odvijat u stranu korisnika. Ne smijemo dopustiti da od nas rade budale.
Eto svaki prijedlog je dobrodošao...
kolpamorta je offline   Reply With Quote