View Single Post
Staro 23.06.2015., 17:38   #312
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Dobro je, shvatili smo, to je tipkovnica koja će i za 100 godina raditi i to joj je glavni plus, samo ne znam kome je to toliko bitno da ima komad hardvera koji je vječan, to je onda stvar sentimentalne prirode, a ne funkcionalnosti, potrebe ili ekonomske računice.
Upravo obrnuto - ja sam imao (ne)sreću prvih 15+ profesionalnih godina u IT-u raditi na IBM M modelu. To je tipkovnica razvijana dugo godina na električnim pisaćim mašinama (legenda kaže 17 godina, uz sudjelovanje korisnika u projektiranju). No, kako je Lexmark prestao surađivati s IBM-om tako su i one nestale.

Danas postoje problemi s njom - nema neke "standardne tipke" (iako su van standarda) kao Win tipka i slično, nema ih u drugim bojama (primarno crnoj, zato i mene žena gnjavi pa mi je klikerica u ladici) i samo PS/2 interface (što i nije nepremostiv problem). Na stranu Unicompov nastavak proizvodnje.

No, sam rad i udobnost je nešto što je nedostižno ijednom modelu na tržištu (probao sam valjda sve što je dostupno na HR tržištu) i niti jedna tipkovnica se ni približno ne može nositi s njom (zato i drži cijenu) kako udobnošću rada tako i trajnošću. Sve te mehaničke koje sam probao su mi sličnije jeftilenima od par desetina kuna nego klikerici.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote