View Single Post
Staro 28.08.2015., 16:55   #17
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Update mjerenja:
Baterija Eneloop SANYO HR-3UTGB (1900mAh)

Sada sam siguran da je mjerač kao za bateriju za 1.5V (vidi u postovima prije zašto, posebice zadnji graf uz kretanje voltaže u eneloopu).
Dakle baterija je nakon 141 sata aktivirala Critical na OSDu i upalila se crvena lampica na mišu. Miš sam uredno zlorabio nakon toga 240 sati ??? u criticalu.
Dakle iz prvog posta:

Sanyo Eneloop (1900 mAh) - nakon 119h i 20min upalio se critical, a napunio sam 511 mAh. Dakle "ostalo" je još oko 1400 mAh u bateriji i što je sada na kraju ispalo i točno.
Dakle nakon 381 sata upotrebe je miš stao ( a izašla je zakrpa za D3 i skupljali su se legendarii prije patcha za extrakciju ko mutavi). I napunio sam 1867 mAh.
Miš mjeri dakle voltažu da na 1.5V je OK, na 1.3V je dobro i kada padne na 1.2V je critical, a u stvari NiMH batrijama je to tek onda normalno stanje. Dakle kada se upali critical u bateriji koja je kvalitetnija (eneloop i slične) u stvari ima trajanja baterije još 2x toliko koliko je bilo do criticala.

Netko da bi uštedio koji dolar stavio mjerač za 1.5V kakav koriste ostali miševi iz ponude Loghiteca umjesto neki drugi kalibriran za 1.2V.
Dakle ko ima Logitheca lampica stanja baterije je totalno neupotrebljiva, miš koristiti dok ne stane, indikator nema nikakvu funkciju, bar ne u mom slučaju.

Sada to još proveravam sa LADDA baterijom.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 28.08.2015. u 17:02.
Black Dragon je offline   Reply With Quote