View Single Post
Staro 02.07.2018., 18:37   #42
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
.
Nikky, nemože kod gostiju biti veća brzina jer ruter kao takav ne može prenositi veću brzinu /tvornički tako programiran/, nije on od mene ograničen. Ja se konektiran na svoje korisničko ime /ap na Huawei b310s-22/ a turisti na svoje /ap simens sx767/. Kod mene limit funkcionira jer ruter /ap/ ni ne može prenijeti veću wifi brzinu. Ok, brzina kod mene na katu /45-55 mbps/, u prizemlju turistima do 22 mbps i dodatno u taverni koja je 10 m udaljena od kuće također 22 mbps. Neki kaže raspad sistema, nema toga, cijelu lanjsku sezonu izdražalo bez zastoja. Je, puno ovisi gdje si od bazne stanice, koliko ima korisnika. Ove iskrine antene p56 daju stabilnost full signalu / pet crtica/, nema većih oscilacija kod mene na VIPu. Treba dobro namjestiti ruter /CAT6/na najvišu točku, podesiti antene, skratiti kabel od antene do rutera na najmanju moguću mjeru i eto rezultata.
Sada imam u dva apartmana 6 gostiju kojima sam dao password /imaju laptop i svaki svoj mob/. Vjerujem da ću ovaj mjesec izdržati sa 100 Gb prometa +100 gb /dodatnih 30 kn/. Mislim da kradu na prometu pa sam lijepo stavio onaj prekidač struje da isključi dovod struje u ruter u 00.15 do 00.20 i ujutro u 07.40 do 07.45 da se ne računa noćna potrošnja u redovnu, to se samo automatski uključuje i isključuje i nema brige, to mi puno znači.
.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 02.07.2018. u 19:23.
Filc je offline   Reply With Quote