View Single Post
Staro 10.01.2014., 03:48   #58
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Trebao bih malo boostati signal wifi-a u kući, tek toliko da mi na fotelji u dnevnoj sobi ne gubi signal, to bi bilo u najmanju ruku povečati domet cca 3m, premještanje modema nažalost ne dolazi u obzir zbog žičnih veza. Radi se o T-Comovom Thomsonu TG782 koji ima jednu malu antenicu koja mi baš i ne ulijeva nešto povjerenja pa me zanima bi li neke jeftinjare s eBaje tipa ovo ili nešto slično popravile situaciju?

Sličan problem je kod mene u stanu bio riješen s "windsurferom", pola sata truda, malo kartona i folije da ispadne uredno i eto. Na početku sam bio skeptičan, da će ispasti jadno, ali nije i gain bude više sasvim solidan. Probaj, ništa te ne košta. Tu ti je i šablona:

http://www.aegisarts.com/wifi/ez12.pdf

Imam i ja jedno pitanje. Naime, pišem znanstveni članak na temu wireless mreža, te bi trebao napraviti testiranje gdje bi uspoređivao stvarne brzine 802.11b i g standarda ovisno o udaljenosti i preprekama. Problem je sljedeći. Na raspolaganju imam laptop, jedan sx763 router (DD-Wrt), airlive wl-1700USB karticu i HTC One X.

Prva ideja je bila napraviti ftp server na mobitelu, postaviti ga uz router i postepeno povećavati udaljenost i mjeriti brzine prijenosa podataka na laptopu (1GB test file), no mobitel sam po sebi ne može čitati/pisati brže od svega 3-4MB/s, te je to otpalo.

Druga ideja je bila u VMWare-u dignuti XP, dodjeliti mu dovoljno resursa, te mu dodijeliti Airlive karticu i mjeriti brzinu prijenosa testnog file-a između host PC-a i virtualne mašine stazom Host -> on board Wlan -> router -> Airlive -> VMWare, no iz nekog razloga mi brzina prijenosa nije prelazila 1,1MB/s

Treća solucija je bila Samba server na DDWrt routeru, ali njegov hardware može maksimalno izmjenjivati podatke s USB memorijom brzinom od 2,5-3MB/s i opet ništa.

Već sam očajan, trebao bi to testiranje izvesti u sljedeća 3 dana, a kako se testiranje odvija na livadi na metar visine, 14km od grada (da nema ekektro zagađenja), osuđen sam na laptop, auto, inverter i to što sam već naveo.

Ako tko ima volje, neka pomaže

Zadnje izmijenjeno od: Pawzilla. 10.01.2014. u 06:54.
Pawzilla je offline   Reply With Quote