View Single Post
Staro 29.05.2011., 18:19   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Anphonic

To je tužna istina. Po netu sam naletio na hrpu foruma gdje ekipa traži savjete za najbolju kombinaciju softwarea, odnosno medija za prženje. Ne znam koji su najbolji jer nemam osobno pržu pa pogledaj malo. Iako, ne vidim da imaš jako puno izbora kod nas. Pogotovo za "normalniju" (još uvijek preskupu) cijenu!

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
podaci moraju postojati u triplikatu. dakle, ako je primarni backup vanjski disk, onda sekundarni ne bi trebao biti, pogotovo zato što se ne smije držati na istoj lokaciji - a prevoziti diskove uokolo samo povećava mogućnost da nešto pođe po krivu. dodati svaki mjesec jedan blu-ray disk u backup kolekciju predstavlja puno manji problem.
Ako je disk bolja opcija za backup od blurayu za prvi backup onda je bolja opcija i za drugi backup. Disku neće apsolutno ništa biti u transportu dok je ugašen jer može izdržati pozamašnu G silu prije eventualnih oštećenje a ako imaš sudar u kojem ti disk izleti kroz šajbu van i zabi se u betonski stup imaš više problema nego stanje diska A opet imaš i prvi backup i disk koji je u pogonu.

Mislim da opcenito blu-ray nije ni blizu zreo za kvalitetan backup (barem nije bilo kad sam gledao pred pol godine - godinu). A cijenom ni blizu. Također nije na odmet reći da uspoređujem cijenu diskova naspram bluraya iz consumer tržišta iako za istu cijenu već pada usporedba bluraya sa consumer tržišta i diskova za enterprise use.
  Reply With Quote