View Single Post
Staro 07.09.2017., 10:11   #25
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Baš sam jučer podnio zahtjev (uspješno ) za novu vozačku...
Ne možete s tokenom od banke, ne nudi razinu sigurnosti 4 koja je potrebna za izdavanje dokumenta, između ostalog i vozačke. To ide samo s ovom novom osobnom - kad je dobijete, morate je aktivirati (imate onaj papir s uputama, inicijalnim PIN-om i svime ostalim). Nakon toga nabavite čitač, pravac egrađanin i tamo radite ostalo.
Nije previše komplicirano, pogotovo ne nekome tko se bavio eporeznom, efinom i sličnim veseljima, no vjerujem da bi nekom tko nije tehnički pismen to sve skupa bilo priličan zahvat nažalost Trebalo je to sve jednostavnije biti, ovako neki prosječan korisnik kompa, penziće i sličnu škvadru da ne spominjem, teško će se solo snaći.
baš sam htio slično nekaj napisat da se average joe može, da prostiš, jebat sa tim ako ima imalo dalje od next-next-finish što nam vole servirati servisi koje si naveo.

primjera radi mene je stara zvala kad je dobila taj papir za aktivaciju osobne i da joj ništa to nije jasno, a nije inf (totalno) nepismena i sad ti objasni čitač, instalaciju... nema šanse.
syss je offline   Reply With Quote