View Single Post
Staro 20.12.2010., 12:45   #2394
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Netko je komentirao da na ebay.co.uk ima veci postotak onih koji salju u HR. Ne moras tamo ici, idi na bilo koji ebay, ja idem na ebay.com i na advanced search.
Pri dnu imaš opciju u kojoj možeš izabrati da ti prikaže samo iteme od onih koji šalju u HR.

Dogodi se nekada da ti izbaci prodavača kojem piše da šalje Worldwide, ali onda u exceptions ima listu od 100 zemalja u koje ne šalje... takvi mi idu na živce.
a gle,sve ti je to relativno. ja sam se registrirao na americki e-bay i hocu kupit nest od austrijanca posaljem mu poruku,a ovaj mi odgovori da ne komunicira na engleskom.



s druge strane,sto se tice same neisporuke posiljaka,koliko mi je poznato,od ovih 'jacih' na listi su bili (ili jos jesu) uglavnom meksiko i italija. tamo ne zele ljudi slat,zbog kaubojstine i kradje posiljaka od strane same poste i njihovih djelatnika.

bilo je slucajeva da nece slat ni u hrvatsku (amazon-primjerice) jer su se desavali obracuni kojekakvih cudnih taksi (a nije carina!?) po samonahodjenju i to na CD-e,cak i ispod 300kn vrijednosti,i sl, i normalno,primatelj bi takvu,'cudno' oporezivanu robu,vracao prodavacu.
kod nas,je koliko vidim popularno kupovat,u masovnijem obliku i robu iz hong-konga te tu dolazi,takodjer do stanovitih problema,jer ovi kad vide stambilj s narecene lokacije,vracaju robu posiljaocu,a bez da i obavijeste primatelja.
znao sam cekat neke stvari i po 45 dana,da bi mi onda prodavac,uz podosta muke,u konacnici,vratio lovu...




@Mođo

kako znati da nebu netko uvaljo pozlaceno i ili bizunteriju pod zlato??


nikako. prevaranata ima dosta na e-bayu,od fejkanog zlata,srebra do numizmatike. jednostavno,moras imat dovoljno saznanja i mogucnosti procjene onoga sto kupujes. po evidentiranoj prevari,obavjestava se e-bay,pokrece postupak i onda uz podosta muke vrate ti pare,a ovog iskljuce iz prodaje.

stoga se i najbolje drzat kupovine kod provjerenih prodavaca,tj. onih koji imaju 99 ili 100%-tni rejting i uglavnom dugogodisnji staz na e-bayu.

Zadnje izmijenjeno od: dautanecII. 20.12.2010. u 12:53.
dautanecII je offline   Reply With Quote