View Single Post
Staro 16.02.2021., 23:15   #4191
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Moguće da je skužil u toku sastavljanja da se zajebal, pa je onda krenul s popravljanjem. Ukoliko je stvarno sfušal pozicioniranje matične ploče, onda ne bi bilo čudno da je kasnije "popravil."

Nek ti poslika kaj je radil, tj. svakak sama provjeri, pa onda odmah znaš da li je serijski sfušano kućište ili majstor.

Dakle, kućište dolazi s već pripremljenim distancerom koji služi za centriranje matične ploče, tako da je zapravo nemoguće sfušati instalaciju komponenti.[/INDENT]
Evo da se poslužim odmah slikom koju si linkao.



Crvenom strelicom sam označila što mu stvara problem. Po njemu, taj štapić, pipac ili kako se već zove, mora proći kroz matičnu. Navodno to nije vidio niti na jednom kućištu do sada (a nije baš da nije nakupio godine...). Znači, kad taj štapić prođe kroz rupicu na matičnoj i kad priključci prođu kroz onu pločicu na stražnjoj strani, ispada da se rupa za šaraf u gornjem lijevom kutu (gledajući ovako na slici) baš ne poklopi pa je on to malo nekak prisilio da se poklopi.
Pitala sam mora li baš i taj šaraf biti zašarafljen i kaže da mora.

Navodno, ne trebam brinuti, ako se nešto dogodi, on će osigurati lovu za nove komponente...

Mene, koja se ne kužim, zanima imaju li sve matične rupu za taj štapić, ako on i tako postoji samo na rijetkim kućištima.
anita2 je offline   Reply With Quote