View Single Post
Staro 11.09.2019., 22:16   #164
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
To i nije neka fora onda.

Si probao nešto od ovoga, malo čitam po forumu i neki imaju te probleme, ali su ih valjda na kraju nekako riješili.
Kupio sam taj Gateway prije godinu i pol u paketu s nekoliko senzora. Ali ostavio sam ga starcima nakon par mjeseci nakon sto mi je dosadio.

Mislim da su meni notifikacije normalno radile ali sam to iskljucio jer mi nije imalo koristi stalno dobivati notifikacije. Gateway prica kineski ali to samo kod postavljanja ili ukljucivanja alarma itd. Nabavio sam ga jer je to najjeftiniji smarthome uredaj a da mu senzori lice na nesto i da se uklapaju u kucanstvo. Alternativa je bila RPi sa DIY senzorima koje bi sam napravio. Sam trosak komponenti bi me kostao vise od Xiaomi senzora, izgledalo bi neugledno a pitanje je koliko bi baterija izdrzala. Gateway se moze dodati u OpenHAB i druge sustave za smarthome pa to mozda moze nadomijestiti Xiaomi aplikaciju. Nisam isprobao.

Mana je da se sve salje na kineski server i koristi se kineska vremenska zona. Ako se postavi neka akcija u zadano vrijeme, treba preracunati na kinesko vrijeme
daki je offline   Reply With Quote