View Single Post
Staro 02.06.2019., 17:12   #112
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zapravo GCN bi trebao biti MAKROarhitektura - a ovo - hawaii, fiji, vega, polaris itd. - mikroarhitektura unutar te GCN familije odnosno makroarhitekture

Kao kod procesora - intel core - makro, a sandy, ivy...skylake - mikroarhitektura. Odnosno zen makro - summit ridge, raven ridge, pinnacle ridge, matisse - mikro

Ovo za GCN kao da je instruction set mi nema smisla, zvuči kao hvatanje za slamku i izgovor što će 100 godina vući jedan te isti makro, uz modificiranje. Odnosno rekli su da RDNA novi makro...
Ne postoji makroarhitektura, samo mikro:
https://en.wikipedia.org/wiki/Microarchitecture

Zen je bio nova mikroarch s obzirom na Bulldozer, Intel već generacijama vrti iteracije iste mikroarch.

Ako na keynoteu kažu da je nova arhitektura, onda je. AMD je američka kompanija i bilo kakva neistinita informacija te vrste je laganje investitorima i vrlo lagano podložna velikim tužbama

Tako da čisto sumnjam da su rekli da je nova arch, a da je to rebrandirani GCN ili štoveć.
Po glasinama sam bio uvjeren da nisu ništa mijenjali za Navi što se tiče arch pa sam ostao ugodno iznenađen, ali to govori koliko ljudi po internetu spekuliraju bezveze i lažu da imaju dobre izvore.
messiah je offline   Reply With Quote