View Single Post
Staro 06.01.2016., 13:37   #32
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Ok, potaknut xulosovim riječima, ovako osobno me zanima jedna stvar, pod kojim uvijetima, ili zbog čega bi prestali koristit iPhone i prešli na neku od konkurentskih platformi na jedan duži vremenski perior?
Prelazim natrag na android prvom prilikom čim nešto novije izađe (s7 najvjerojatnije).

Kao netko tko je cijeli život koristio android i uživao u svim njegovim blagodatima, kupovina 6s mi je stvarno bila jedna od najgorih odluka, nešto poput prelaska sa konja na magarca, i to iz tisuću razloga. Od ograničenosti svih mogućih aplikacija, nemogućnosti nekih tako jednostavnih i trivijalnih radnji koje sam na androidu uzimao "zdravo za gotovo" da to jedan mobitel naprosto mora moći, komplikacija u tako naizgled jednostavnim stvarima (prebacivanje glazbe npr.), preslabe baterije u odnosu na ostale android flagship modele, prosječne kamere, za razliku od androida gdje je izbor daleko veći sa aplikacijama ovdje bilo koja iole kvalitetnija aplikacija se plaća (ili ako se ne plaća onda te zatrpaju reklamama), aplikacije su dizajnerski daleko lošije urađene (kako bi se eto koju stotinjku sekunde brže otvorile od androida) itd.

U godini dana zaista puno mobitela znam promijeniti, uglavnom android flagship modela, zadnje sam koristio s6 edge i to je doslovno stroj za 6s u brdo stvari. Ono što sam jedino primijetio da je bolje na iPhone-u je da se aplikacije zaista brže otvaraju, ali to je kao što sam već rekao gore jer je 99% aplikacija dizajnerski/izgledom daleko lošije/jednostavnije napravljeno od istih tih na androidu pa se tu dobije koja stotinjka sekunde uštede. Oduševio me je još i ID touch na iPhone-u koji je također bolji/brži od bilo kojeg androida kojeg sam koristio. Live photos je također nešto vrlo zgodno što nisam nigdje drugdje vidio. I tu je više-manje moja "očaranost" sa tim uređajem završila.

iPhone kao mobiteli je ovako "catchy" u dizajnerskom smislu (vanjština), no ovaj iOS u ovakvom obliku (bez jailbrake-a) je jedno veliko NE za bilo koga tko želi nešto više od zvanja, slanja poruka, slikanja i slušanja glazbe, a kako vidim svi koji hvale iPhone upravo to i koriste. Iz tog razloga razumijem da je određena skupina očarana dotičnim uređajem jer te funkcije lijepo rede, iako sa druge strane mi nije jasno da za te tako jednostavne funkcije koje su usavršene još na aparatima starim 5-6g - im treba novi uređaj od soma eura. Hoće li SMS poruka brže stići na ajfonu 6s nego na 4? Neće. Hoće li se poziv brže uspostaviti na ajfonu 6s nego na 4? Neće. Ukoliko ti trebaju samo te funkcije, čemu onda mijenjati aparat?

Sve u svemu mišljenja sam da kad iPhone ne bi imao toliko snažnu reklamnu mašineriju kakvu ima, da takav uređaj ne bi imao ni jednu dvadesetinu prođe kakvu danas ima. Tu je više posrijedi zaluđenost i kult za posjedovanjem iPhone-a kao Apple uređaja, nego kvalitetnog mobitela. To na kraju krajeva se i vidi po eto ovim gore linkovima gdje ekipa stavlja blješteće jabuke u pozadini da dodatno istakne posjedovanje takvog jednog uređaja, da ne pričam o onoj koja kampira ispred njihovih dućana i sl. Takav vid "odanosti" definitivno nema niti jedna druga kompanija toga tipa i to puno toga govori koliko su u Apple-u maheri da iz ničega naprave nešto i uvjere ljude da je to super. Ali jbga, svatko danas ima svoje veselje pa tako poštujem i da ajfonaše sve to veseli.
jacobbb je offline   Reply With Quote