View Single Post
Staro 13.01.2021., 04:49   #41972
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Ajd da napisem koju o eBike, tocnije eMTB. I moja prva reakcija kad mi je kolega rekao da radi commuting sa eBikom (i jos fat eBike) da je to cheating i zasto ne ide normalnim. Kaze da je ovako lakse (naravno), ne dodje uznojen i smrdljiv na posao a opet radio neki workout, na zraku je, cak je i brzi kad su guzve (a uvijek su guzve na cesti, ajd sad daleko manje zbog covida).

I tako, poceo pomalo gledati eMBN, isprali mi mozak i kupio ne eBike, nego eMTB Jer sa njim mogu kud hocu, u planine, u sumu, na cestu...

Da li je lakse, je. Da li se radi manje treninga, ovisi koliko se nafrlji assistance. Sa eMTB se moze dalje, duze, na terene koji idu tesko ili nikako obicnim bajkom. Naravno govorim iskljucivo o pedal assistance, ne sa throttle. Jer cak i sa turbo modom, mora se pedalirati pa se radi barem nesto treninga. Sa throttle je bezveze, kao motocikl ili popularni e-romobil. Prije sam obicnim MTB dnevno radio ~30km po sumi, sa dosta uspona. Sa eMTB napravim duplo, uspentram se gdje bi obicnim vjerojatno ili odustao ili gurao. Vecinu vremena sam na eco, saltam brzinu nize a kad bas vise ne ide, press a button. Inace sistem je prilicno inteligentan. Motor ne radi stalno, nego da kick start pa te pusti da pedaliras. Pa onda opet kad skuzi da je neki uspon ili pocnes jace pedalirati. Stalno mjeri brzinu, torque, ovo ono i na osnovu toga pali motor. I to na middle motor radi tako prirodno da se ni ne osjeti kad se ukljuci. Jos ako je Brose, ni ne cuje se.

A koliko je tek zabavno voziti na samo jednom stupnju iznad eco! Najednom si superman, pedaliras a ono leti... Recim kao kad sa off road, trave, predjes na asfalt. Najednom je puno lakse.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote