View Single Post
Staro 12.11.2018., 15:17   #12
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Nije mi sad bitno da imam cistih 10Gbit jer ionako nista od diskova jos nemoze mi progurati toliko ali 3-4 Gbit bi mogo potjerati sa NASevima a bitno da me mreza ne limitira kao sad .

Dogodilo mi se par puta da dok sam renderirao sa svim kompovima i grafama te stavio da mi workstation komp kopira podatke na NAS (islo je max 125 megabjata/sec) da je render STAO i stajao tako 30-40 sekundi neradeci nista dok kopiranje nije zavrsilo i tek onda nastavilo renderirati. Doslovno kopiranje s kompa je opteretilo mrezu tolko da network render u background procesu nije radio nego je ceko "slobodno" da nastavi kad se oslobodi propusnost na mrezi sa workstation.

Drugi komp u isto vrijeme moze kopirait na NAS bez beda jer i on moze pogurati svojih 125 mega posto NAS prima 4 LAN ulaza koji su u Link Aggregation pa ide dobro i on nije limitator.

Ali i meni se cini da ce morat biti 2 switcha tj. ostavit ovaj sadasnji HP 1810-24G i a njega nadodat neki 10Gbit manji koji ima barem cetiri 10Gbit ulaza (3 kompa i eventualno jedna NAS). Ili spojit saoma kompove na 10GBe (sa novim mreznim karticam) a NA sostavit kao sada sa 4*1Gbit LinkAggregation jer ionako diskovi neidu bas 500 megabyte/sec write pa mi mreza tu nece biti prevelik limitator a imat cu svakako 4x vecu mogucu brzinu nego sad.

Ali definitnvo moram naci fanless, imao sam 2 switcha sa fanom i izludili su me (stoji cca 70cm od mene) sa svojim laganim zujanjem a nakon 7 mjeseci je taj fan prozujao (priznali mi garanciju i poslali novi switch ali 10 dana bez switcha nije opcija) jer je to malo govance od 3-4cm i malo prasine i to ode kvragu). Kad sam uze ovog HPa preporodio sam se, apsolutna tisina dok radim (dok priprema/modeliram/ne renderiram). Nisam primjetio da se grije ista vise od prijasnjeg PLANET swithca sa fanom.

Hvala za info ekipa, sad proucavam ove Nikkyeve teme i vec sa pogledao par Netgearovih modela switcheva.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 12.11.2018. u 16:18.
Lewis je offline   Reply With Quote