View Single Post
Staro 16.10.2017., 13:10   #36
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Nisam pratio thread pa sada da odgovorim :

1. Nisam stavio sliku kako bih implicirao da je zbog lošeg hlađenja otišla grafa, što je možda i istina jer prema onome što vidim s obzirom na tip artefakta - ljudi kažu daje upravo vram uzrok za takav tip artefakta.
Stavio sam sliku kao primjer politike ne-znam-jel-bi-piškio-ili-kakio-ali-biti-će-skupo

2. Ne možemo uspoređivati Evega, Zotac i sl. s Asusom jer ti proizvodi spadaju u niži cjenovni rang. To je bila inicijalna ideja postavljanja ovog posta.

3. Neću peći grafu jer nije moja i ne mogu garantirati popravak, makar imam opremu za reballing i mogu to kvalitetnije napraviti nego u pećnici. Iskustvo me uči, da neće dugo ako se ispeče

A inače, imam ja još bizarnijih primjera s Asusom.

Prije par godina stigli u bivšu firmu Asus laptopi za preko 10000 kn komad.
Sad me ubij koji model, n7fj nešto
Kolega uzme jednog da krene instalaciju OSa i nakon nekog vremena laptop mrtav - ne daje sliku, ovaj psuje. rekoh, daj da vidim.
Odradim standardnu proceduru, vađenja baterije, CMOS baterije, reset ovo-ono - ništa.
Vraćen trgovini na flash BIOSa nakon čega je proradio
Nakon dosta vremena kolega treba na isti tip laptopa reinstalirati OS, i opet se ponovi identičan problem - laptop ne baca sliku - mrtav.
Problem je što se nisam sjetio da se isto već desilo prije dosta vremena i rastavim ga na komade. Mijenjam komponente, sve živo probavam, cimam temperaturom GPU - ništa mrtav.
Prisjetimo se priče od ranije, i krenem googlati.
Nalazim MASU slučajeva s tim modelom gdje su ljudi prilikom instalacije OS-a išli mijenjati boot sequence i nakon toga dobili ciglu. Sjetim se da je i kolega u oba slučaja promijenio boot sequence.
Nalazim još informacija da promjena boot sequenca zbrika taj model.
Odlemim serial eeprom, pukem u programator i šibnem zadnji BIOS s neta i zalemim nazad
Prvo paljenje - laptop radi ko novi.
E nakon tog rekoh - nikad više Asus.
trex je offline   Reply With Quote